Pierwsza klasa Pendolino zapewni lepszą obsługę swoim pasażerom. 
Podróżni będą mogli skorzystać z obsługi stewarda oraz personelu pokładowego, który pomoże przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu. W 1. klasie pociągów Express InterCity 
Premium pasażerowie dostaną posiłek, napoje oraz będą mieć dostęp do codziennej prasy. 
- Podróżni wybierający 1. klasę oczekują niestandardowej oferty i serwisu na najwyższym poziomie - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. - Pracując nad nową propozycją, bazowaliśmy na codziennych spotkaniach z podróżnymi czy wynikach badań satysfakcji. Podpatrywaliśmy także rozwiązania dostępne za granicą - dodaje.
Przygotowano ofertę śniadaniową (serwowaną do godz. 12.00) oraz obiadową. 
Na śniadanie będzie można zjeść rogaliki francuskie podawane na ciepło z konfiturą wiśniową lub jajecznicę z kurkami. W zestawach obiadowych będą trzy dania do wyboru: schab saute z duszonymi kurkami, makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami, oliwkami i serkiem mascarpone lub sałatkę z kaczką i sosem musztardowo-miodowym. Zestawy będą się zmieniać co dwa tygodnie. Wszystkie posiłki będą podawane na porcelanowej zastawie. 
Nowa oferta ruszy 13 grudnia. 
 
Na udogodnienia mogą liczyć też pasażerowie Express InterCity (EIC). Dla nich przewoźnik, poza standardowym poczęstunkiem (napój + słodka przekąska), dodatkowo 
przygotuje wytrawną przekąskę. W ofercie znajdzie się tortilla z kurczakiem, tortilla z jajecznicą lub sałata z kurczakiem i grzankami.
 
Ceny biletów pójdą w górę razem ze standardem. Podróż 1. klasą pociągiem Express InterCity Premium będzie droższa o średnio 19 procent. Pasażerowie Express InterCity zapłacą za przejazd 1. klasą blisko 10 proc. więcej.