To na razie informacje nieoficjalne. Jak podaje Dziennik Łódzki Waldemar Flajszer wygrał konkurs na łódzkiego kuratora oświaty. Było sześciu kandydatów. Pabianiczanin nie został wybrany jednogłośnie, ale mimo tego, to on zdobył przewagę nad pozostałymi kandydatami. W komisji zasiadali przedstawiciele ministerstwa, wojewody i związków zawodowych.

Waldemar Flajszer jako kurator oświaty będzie odpowiedzialny za edukację na terenie województwa. Zastąpi na tym stanowisku odwołanego Grzegorza Wierzchowskiego. Będzie podlegał wojewodzie łódzkiemu.

Waldemar Flajszer jest absolwentem kierunku historia z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Łódzkim. Karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel historii. Potem był dyrektorem Gimnazjum i Liceum im. św. Wincentego a'Paulo. Od 2005 roku był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3. Od czterech kadencji zasiada w Radzie Powiatu Pabianickiego. Otrzymał kilka odznaczeń państwowych: Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP, Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Za szczególne zasługi dla Oświaty i Wychowania i Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.

Gdy Waldemar Flajszer odejdzie do kuratorium zwolni się posada dyrektora największej szkoły w Pabianicach. Kto zajmie jego miejsce? Na razie nie wiadomo.