Nieprzejezdna będzie ulica Kilińskiego na odcinku między Moniuszki a Roweckiego, a na odcinku od Roweckiego do Świetlickiego będzie jednokierunkowa.

Przeczytaj także: Czekają nas objazdy.

Większość autobusów jadących w kierunku centrum (oprócz linii 1) będzie kursować ulicą Mariańską. UWAGA! Na Mariańskiej obowiązuje zakaz ruchu. Nie dotyczy on (oprócz autobusów) również taksówek i wjazdów docelowych. 

Autobusy linii 1 ominą z kolei zamkniętą ulicę Kilińskiego ulicami Świętokrzyską (w stronę centrum) i Piękną (w stronę dworca PKP). Na czas remontu ulice te będą jednokierunkowe. 

Objazd dla samochodów będzie wytyczony ulicami Świetlickiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Zamkową. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i 3 Maja będzie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Grobelnej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy. 

Przeczytaj także: Tymczasowa sygnalizacja świetlna na 3 Maja i Warszawskiej.

Jak zmienią się rozkłady jazdy dla poszczególnych linii autobusowych?


Linia 1:
Z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Orla/Świętokrzyska, dalej objazdem ulicami Świętokrzyską, Moniuszki, Kilińskiego i następnie stałą trasą do Waltera-Jankego. W przeciwnym kierunku dojedziemy bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Piękną do Orlej, dalej właściwą trasą do Dworca PKP.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Moniuszki/Mariańska (kier. Waltera-Jankego), Moniuszki/Kościuszki (kier. Dworzec PKP).

Linie 2, 7, 260, 261, 262:
Z Waltera-Jankego pojadą bez zmian do ulicy Grota-Roweckiego, dalej objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie stałymi trasami. Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Uwaga! Na trasie objazdu autobusy nie zatrzymują się na przystanku Orla/Ewangelicka.

Linie 4, 6:
Od poniedziałku 27 kwietnia wracają na stałe trasy, tj. przez ulice Kilińskiego i Moniuszki.

Linie 3, 5:
Do odwołania zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Orla/Kilińskiego w kierunku Sikorskiego i Waltera-Jankego.

Linia 263
Będzie kursować tymczasowo zmienioną trasą: z Waltera-Jankego pojedziemyy bez zmian do przystanku Grota-Roweckiego/20 Stycznia, dalej ulicami: Grota-Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie właściwą trasą do Ksawerowa. Uwaga! W kierunku Ksawerowa autobus omija ulice Nawrockiego, Gawrońską i Bugaj. Rejon ulic Gawrońskiej i Bugaj (komunikacja w kierunku centrum) tymczasowo będzie obsługiwany linią 265.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu(kier Ksawerów): Grota-Roweckiego/Gryzla, Grota-Roweckiego/Bugaj

Z Ksawerowa autobusy linii 263 pojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Roweckiego i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego (czyli z przejazdem przez ul. Bugaj, Drewnowską i Nawrockiego).

Linia 265:
Z Pawlikowic bez zmian dojedzie do Bychlewa, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj, Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i dalej bez zmian.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (kier. Pabianice): Świetlickiego/Jutrzkowicka (na żądanie), Bugaj/Gawrońska (na żądanie), Bugaj/Grota-Roweckiego, Grota-Roweckiego/Kilińskiego.

W przeciwnym kierunku autobusy linii 265 dojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej pojadą zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Kilińskiego i następnie stałą trasą do Pawlikowic.