W niedzielę, 31 stycznia na ulice miasta wyjdzie 320 wolontariuszy. Mimo trwającej pandemii ich liczba w pabianickim sztabie jest niezmienna.

- Niektórzy będą chodzić, inni będą liczyć pieniądze lub też będą zaangażowani w organizację licytacji, czy imprez, które odbędą się w reżimie sanitarnym – mówi Maciej Tomaszewski, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

Można też wpłacać pieniądze przez e-skarbonkę.

Licytacje już ruszyły

Pabianicki sztab na początek wystawił pod licytację voucher na trening EMS, brązowy medal zawodów karate z pucharu Europy, konsolę PS3 i Wii, Jurka Owsiaka w formie uszytej lalki oraz voucher od myjni Prosper. Licytować można na allegro.

- Wygra ten kto da najwyższą kwotę. Zasada jest taka jak na wszystkich aukcjach – mówi Maciej Tomaszewski, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

W kolejnych dniach będą wystawiane orkiestrowe gadżety. Zostanie zrobionych 25 pakietów w różnymi rzeczami z logo WOŚP z ubiegłych lat. Pod młotek pójdą też 2 obrazy ufundowane przez Concept Store. Jeden z nich jest autorstwa Magdaleny Smolińskiej. Obraz to olej na płótnie o wymiarach 120 na 60 cm. Inspirowany jest obrazem „Kobiety Picassa”. Drugi z obrazów to „Zagubione-konik na biegunach” namalowany przez S. Roelle.

- Obraz nawiązuje do zapomnianych dziecięcych marzeń i mglistych wspomnień, które giną jak dym w wietrze upływających lat. Zachęcamy do licytacji – mówią właściciele sklepu.

Marcin Krebs, pabianicki biegacz, ufundował trening personalny. Do wylicytowania jest też np. voucher na zakupy ze stylistką, czy wizyta w gabinecie psychologicznym.

- Każdego dnia, aż do samego finału, będziemy wystawiać kolejne przedmioty. Cały czas można też zgłaszać chęć przekazania rzeczy, które mogłyby być zlicytowane w ramach wOŚP – mówi Piotr Cieśla, wolontariusz odpowiedzialny za licytacje.

Morsowanie w modzie

Do świętowania WOŚP na Lewitynie zachęcają pabianickie morsy z grupy „O co biega”. Co roku chętnych przybywa. Wśród morsujących są również wolontariusze, którzy do wody wchodzą z puszkami i identyfikatorami.

- Wydarzenie jest otwarte. Zapraszamy wszystkich chętnych, w tym również dzieci – mówi Robert Lewera z „O co biega”. - Z uwagi na ograniczenia będziemy morsować w grupach. Wcześniej trzeba będzie podpisać stosowne oświadczenie.

Morsowanie rozpocznie się o 12.30. Najpierw będzie rozgrzewka, a później punkt kulminacyjny, czyli wejście do zimnej wody.

- Mile widziane przebrania – dodaje Robert Lewera.

Impreza potrwa godzinę.

To będzie wirtualnie

PiReJo Olga Tomaszewska co roku otwiera serce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem będą to zajęcia on-line. Potrwają godzinę.

- Porozciągamy spięte ciałka, ale również je skutecznie wzmocnimy i popracujemy nad odpornością nie tylko na wirusy, lecz także na stres – zachęca Olga Tomaszewska.

Zajęcia odbędą się 30 stycznia (sobota) o godz. 10:00 na platformie Google Meet. Link do spotkania będzie przekazany zgłoszonym osobom.

- Joga z sercem dla dzieci jest nieodpłatna, jednak by wziąć w niej udział zapraszamy do wrzucania do naszej wirtualnej puszki WOŚP hojnych datków – dodaje Olga.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 607 293 632.

Z powodu epidemii koronawirusa nie będzie głównej imprezy na parkingu centrum handlowego „Echo”. Odbędą się: joga dla dzieci i dorosłych, zumba on-line, morsowanie, bieg wirtualny, rajd dla rodzin oraz akcja oddawania krwi.

Wirtualnie pobiegniemy

Tradycyjnie zostanie zorganizowany bieg i marsz nordic walking. Tym razem nie będzie wspólnego startu. Każdy kto się zapisze będzie miał za zadanie pokonać 5 kilometrów i udokumentować to w aplikacjach sportowych. Uczestnik ma pokonać tę trasę między 29 a 31 stycznia.

- W biegu mogą wziąć udział osoby, które są pełnoletnie. Wpisowe to 30 złotych, które trzeba wpłacić przez e-skarbonkę – mówi Maciej Tomaszewski.

Zdjęcie lub zrzut należy wysłać na ten sam adres co zgłoszenie do biegu lub marszu czyli bieg.pabianice.wosp@gmail.com.

Fitness i zumba

Jak co roku w organizację finałowych imprez włącza się Strefa Ruchu. Tym razem proponuje zajęcia fitness dla każdego. Będą zorganizowane on-line w dniu finału od 9.45 do 10.30.

Dla tych, którym będzie mało będą zorganizowane zajęcia „Latino Coctail dla Pań z WOŚP”. Rozpoczną sięo 11.45 i potrwają 45 minut.

Jak zwykle będzie coś dla najmłodszych, czyli „Dance Kids”. Zajęcia dla dzieci będą w godz. 10.45 – 11.30.

W wydarzeniu będzie można wziąć udział za pomocą facebooka. Będzie publiczne i otwarte dla wszystkich. Warunek jest jeden – trzeba przekazać choćby niewielki datek na rzecz WOŚP.

ZWiK też gra dla WOŚP

Zakończył się drugi etap konkursu „Ze ZWiK-iem dla WOŚP”. Wśród nadesłanych kartek wybrano 37 najładniejszych. Wygrają trzy, które otrzymają największą liczbę lajków. Głosować można było do piątku do godz. 12.00. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu finału.

Tak było rok temu

Bawiliśmy się na parkingu przed centrum handlowym „Echo”. Były koncerty i światełko do nieba. Do tego zorganizowano kilkanaście imprez towarzyszących podczas których zbierano pieniądze na rzecz WOŚP. Ostatecznie padł rekord. Pabianice zebrały 293.976,77 zł. Najwyższe kwoty padły podczas głównych licytacji zorganizowanych na scenie. Pod młotek poszły dwa złote serca. Najdroższe wylicytowano za 5.100 złotych, drugie poszło za 3.100 zł. Rok wcześniej, czyli w 2019 roku, zebraliśmy 252.375,58 zł. Nie udało się dotąd przekroczyć magicznej liczby – 300 tysięcy złotych.

- W tym roku ze względu na wirtualny charakter imprezy pieniędzy może być mniej. Trzymamy jednak kciuki i liczymy na pabianiczan – podsumowuje szef sztabu.

W tym roku odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą zbierane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.