Kilka tygodni temu sztab WOŚP ogłosił, że nowym szefem zostaje Michał Pietrzak. Od razu ruszył do dzieła. W trzy dni zebrano 320 wolontariuszy. Tyle miejsc przyznała nam fundacja.

- Niestety nie ma już możliwości dołączyć do sztabu – poinformował Michał Pietrzak, szef WOŚP w Pabianicach. - Cieszymy się z tak ogromnego zainteresowania. Staramy się o zwiększenie liczebności wolontariuszy. Jak zareaguje na to fundacja tego nie wiemy.

Pierwszy raz finał imprezy ma zostać zorganizowany na terenie Centrum Handlowego „Tkalnia”.

- Dla nas jako gospodarza to spełnienie marzenia. Gdy budowaliśmy „Tkalnię” chcieliśmy, żeby to było miejsce imprez charytatywnych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to radość, zabawa i przyjaźń połączona z pomaganiem. To właśnie chcemy propagować – powiedział Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding.

Finał odbędzie się 30 stycznia. Będzie to niedziela handlowa, więc w centrum dodatkowo otwarte będą wszystkie sklepy. Pabianicka orkiestra ma jednak trwać dłużej. Od piątku do niedzieli będzie zorganizowanych wiele imprez towarzyszących.

- Na pewno będzie bieg „Policz się z cukrzycą”. Chcemy go zorganizować na Lewitynie. Będzie też festyn Dzieci-Dzieciom w Sportowej Hali Powiatowej. Zamierzamy zorganizować biletowany koncert w pubie Zielona Górka oraz tradycyjnie nawiążemy współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury – wylicza Michał Pietrzak.

Na razie organizatorzy nie chcą zdradzać kto zagra podczas finału. Na pabianickiej scenie pojawią się zarówno lokali wykonawcy, jak i wielkie gwiazdy. Wśród nich będzie grupa „I inni”. Klimat orkiestry ma być rockowo-popowy.

Dwa tygodnie przed finałem ruszą orkiestrowe licytacje. Będą się odbywały na allegro. Podczas głównej imprezy ma zostać zlicytowane oryginalne, złote serduszko WOŚP.

wośp

Są też nowe pomysły. Wśród nich m.in. pokaz pupilów w internecie. Pabianiczanie mieliby wysyłać zdjęcia swoich zwierzaków z elementami WOŚP, z których utworzona będzie galeria.

Scena prawdopodobnie zostanie umieszczona na końcu parkingu. Tego dnia nie będzie można parkować na terenie centrum.

- Planujemy utworzyć mniejszą scenę w pasażu – informuje Zapędowski. - Tam również byłyby występy i działyby się ciekawe rzeczy.

Dookoła parkingu mają być ustawione stoiska gastronomiczne.