- Są dwa odwołania. Napisał je pan Kraska i pani Meus - mówi prezydent Zbigniew Dychto. 

W sprawie odwołania pani Meus musi wypowiedzieć się prawnik. Dychto jeszcze czeka na jego opinię.

- Decyzję, kto zostanie dyrektorem MOK, podejmę jutro (czwartek), a najpóźniej w piątek - obiecuje.

Do finału konkursu na dyrektora MOK przeszli: Mariusz Augustyniak z Konstantynowa Łódzkiego, Bożena Ługowska z Ksawerowa, Joanna Papuga-Rakowska z Pabianic i Maria Wrzos-Meus z Dobronia. Augustyniak jest wicedyrektorem świetnie działającego MOK w Konstantynowie. Maria Wrzos-Meus współpracuje z Polsatem, pomaga przy organizacji festiwali i jest mamą piosenkarki z Pabianic - Dominiki Rydz. Joanna Papuga-Rakowska to rzeczniczka starosty Krzysztofa Habury. Przewodnicząca komisji Małgorzata Biegajło ogłosiła, że konkurs jednogłośnie wygrała Rakowska.

Decyzję o mianowaniu lub nie podejmuje jednak prezydent Dychto. Gdy konkurs na naczelnika w Urzędzie Miejskim wygrała pracownica Starostwa Izabela Rzempowska, Dychto nie zgodził się ze zdaniem komisji. I na naczelnika mianował Julitę Wieczorek - prywatnie koleżankę Tomasza Stefaniaka, szefa PO na Pabianice. Potem Dychto szybciutko w tym samym wydziale zatrudnił emerytowaną Joannę Kołakowską (byłą naczelniczkę), by pomagała nowej pani naczelnik z Łodzi poznać problemy Pabianic. Ta pomoc trwa już prawie dwa lata.

Do konkursu w marcu 2009 roku przystąpili: Rafał Jaworski zam. Pabianice, Joanna Sitek zam. Łódź, Norbert Szewczyk zam. Piątkowisko, Tomasz Plewiński zam. Pabianice, Renata Barys zam. Piatkowiso, Dariusz Kołada zam. Pabianice, Izabela Rzempowska zam. Pabianice, Izabella Dabrowska-Mikuta zam. Pabianice, Julita Wieczorek zam. Łódź, Tomasz Rzepkowski zam. Pabianice, Marian Koczur zam. Pabianice. Konkurs wygrała Izabela Rzempowska, ale roboty w ratuszu nie dostała.