Papirus” - kartka długości 70 centymetrów z kandydatami na posłów.

Karta A4 z nazwiskami kandydatów do Senatu.

Głosujemy od godz. 7.00 do 21.00.

Zobacz też: Gdzie głosujesz

Do urn wyborczych pójdziemy w niedzielę, 13 października w godz. 7.00-21.00. W naszym okręgu będziemy wybierać 1 senatora i 12 posłów.

Po okazaniu dokumentu tożsamości dostaniemy dwie karty do głosowania. Na jednej o długości 70 cm będą 142 nazwiska kandydatów na posłów, a na drugiej znajdziemy 3 nazwiska kandydatów na senatorów. Na obu kartach nazwiska będą wydrukowane na paskach; szarym do Sejmu i żółtym do Senatu.

– Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku „x” lub "+" (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki, przyp. red.) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego tylko kandydata – tłumaczy Paweł Rózga, sekretarz Urzędu Miejskiego. – Jeśli postawimy dwa lub więcej znaków „x”, nasz głos będzie nieważny.

6 komitetów wyborczych znajdziemy na długiej karcie do głosowania. 

– Wybory na senatora są proste, wygra ten, kto dostanie największą ilość głosów - mówi Paweł Rózga. – Wybór posłów jest bardziej skomplikowany. Tu działa metoda Gonta.

Uprawnionych do wzięcia udziału w głosowaniu jest 51.286 pabianiczan. Będziemy oddawać swoje głosy w 46 obwodach otwartych i 3 obwodach zamkniętych (szpital i dwa DPS–y).