Jarmark Świąteczny zaplanowano w niedzielę, 9 grudnia. Na Stary Rynek, gdzie odbędzie się impreza, będzie można dojechać z Bugaju i z Piasków bezpłatną linią autobusową „Św. Mikołaj”, kursującą specjalnie na tę okazję.

Od piątku 7 grudnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się w zatokach dookoła Starego Rynku, a w dniu Jarmarku Świątecznego w godz. 8.00–21.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice otaczające Stary Rynek – ul. Sobieskiego, Stary Rynek południe (przedłużenie Grobelnej), Stary Rynek zachód.

Uczestnicy parady, którą każdego roku podziwiają stojący wzdłuż Zamkowej pabianiczanie, zgromadzą się o godz. 15.00 na ul. Kościuszki. Do udziału w paradzie zgłosiły się: Jumi, PCK, PM nr 5, SP nr 1, 17, 13, 3, 16, ZS nr 5, ZS nr 3, SP w Chechle, OSP Chechło, Centrum Seniora, Beauty Center, Hufiec ZHP Pabianice, Klub Rowerowy Wigor - Uniwersytet Trzeciego Wieku, Szkoła Muzyczna „Yamaha”. Ale w paradzie, najlepiej w świątecznym przebraniu, może wziąć udział każdy.

Jej uczestnicy zaczną się ustawiać o godz. 15.00 na ulicy Kościuszki. Z tego względu ulica będzie nieprzejezdna w godz. 15.00–15.40. O godz. 15.30 parada przejdzie z Kościuszki w prawo, w ulicę Zamkową aż do Starego Rynku. Prawy pas Zamkowej (kierunek „Waltera” Jankego) będzie wówczas zamknięty. Czas przejścia parady szacowany jest do godz. 16.00.

Podczas jarmarku, jak co roku, będą występy. Na scenie pokażą się: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Muzycznej „Yamaha”, artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz gwiazda wieczoru – zespół Boys. Marcin Miller, wykonawca takich hitów jak „Jesteś szalona”, „Niech żyje wolność” czy „Miłość” zacznie śpiewać o godz. 19.00. Przed występem gwiazdy wieczoru prezydent Grzegorz Mackiewicz podzieli się z mieszkańcami chlebem.

Oprócz występów będą i inne atrakcje. Straż Pożarna zaprezentuje wozy oraz sprzęt gaśniczy. Zorganizuje też konkurs (nagrodą będą czujki dymu) w ramach kampanii „Czad i Ogień. Obudź czujność”.

- W tym roku odbyła się rekordowa zbiórka maskotek w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem” - podczas imprezy nastąpi również przekazanie maskotek do jednostek straży pożarnej z całego województwa – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta.

Jak co roku, największą atrakcją dla dzieci będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Przez cały czas trwania jarmarku będzie on siedział na udekorowanej świątecznie platformie Jumi. Będzie rozdawał dzieciom prezenty i pozował z nimi do zdjęć.

Jarmark to również szansa na zakupienie świątecznych ozdób do domu.

- Wystawców na jarmarku zgłosiło się więcej niż rok temu. Będą między innymi stoiska z rękodziełem, ozdobami, słodyczami, zabawkami, gastronomią – wylicza rzeczniczka.

Zmarznięci pabianiczanie będą mogli ogrzać się przy ognisku, gdzie będą czuwać harcerze. Dla chętnych przygotowano do pieczenia kiełbaski.

Organizatorem Jarmarku Świątecznego jest Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury.