Dzisiaj  przed godziną 16.00 zarząd Pabianickiego Centrum Medycznego wydał komunikat podpisany przez prezesa Janusza Kazimierczaka:

„Celem zabezpieczenia pacjentów hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych oraz osób odwiedzających przed zagrożeniem epidemiologicznym, od 3 marca 2020 roku do odwołania na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego wprowadza się zakaz odwiedzin pacjentów, jak również przebywania osób postronnych na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego. 

Odwiedziny pacjentów są możliwe jedynie w sytuacjach szczególnych, za zgodą kierownika /ordynatora lub lekarza dyżurnego oddziału. 

Jednocześnie informujemy, iż osoby korzystające z usług naszej jednostki będą przechodziły przez strefę buforową, znajdującą się w budynku 1D na wysokim parterze, w której zostanie przeprowadzone pomiar temperatury oraz krótki wywiad epidemiologiczny. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do wprowadzonych zasad". 

- Będzie można się spotkać z chorym tylko w nagłych wypadkach za zgodą ordynatora oddziału - tłumaczy Adam Marczak, dyrektor do spraw administracyjno-technicznych w PCM. - Przede wszystkim w sytuacjach, kiedy stan pacjenta jest bardzo ciężki.

Wejście ma być pilnowane całodobowo. Już zagrodzono wejście na schody  w holu głównym, prowadzące na piętro do przychodni specjalistycznych. Do przychodni można się dostać windami lub schodami przy windach.
Od jutra  w korytarzu prowadzącym do wind spotkamy ratownika medycznego, który będzie mierzył temperaturę i przeprowadzi krótką ankietę wśród osób, które będą chciały wejść na teren szpitala.

"Sprawcą" tych zakazów jest obawa przez koronawirusem.