Jak co święto, w sklepach i marketach szał. Pełno kolorowych serduszek, czekoladki, lizaki, misie. Restauracje na tę okazję ułożyły nawet specjalne walentynkowe menu. W cukierniach ciasta przyozdabiane są w serca. Centra handlowe przyciągają pabianiczan specjalnymi akcjami. W Tkalni rozdają „miłosne jabłuszka”. Od dziś działa tam też 6-metrowy, podświetlany napis „I <3 Pabianice”.

Pabianickie kwiaciarnie dzisiaj też nie narzekają na brak zainteresowania. Sprzedaż kwiatów dosłownie „kwitnie”. Przed SDH-em już wczoraj rozpoczęła się sprzedaż tulipanów. Inne kwiaciarnie też uzupełniły zapasy. Co najchętniej kupują klienci?

- Zdecydowanie „rządzą” czerwone róże, nie tylko pojedyncze ale i bukiety – przyznaje Jolanta Kazimierczak z kwiaciarni Fantazja przy ul. Zamkowej. - Czerwone tulipany też mają wzięcie oraz flower boxy.

Bukietem czerwonych róż obdarował swoją ukochaną Darię, Kacper (para na zdjęciu). Spotykając ich na mieście, nie trudno było rozszyfrować, że są w sobie zakochani "po uszy". Z kilkoma podobnymi „szczęściarami i szczęściarzami” udało nam się porozmawiać. Zobaczcie, jak spędzają ten (nie)zwykły dzień: