Polska Dystrybucja Alkoholi sp. z o.o. z ul. Rzgowskiej w Pabianicach to jeden z największych dystrybutorów mocnych trunków, piwa i wina w centralnej i południowej Polsce. Należy do Grupy Eurocash. Spółka zatrudniała do tej pory 217 osób.

Właściciele spółki zgłosili do PUP zawiadomienie o zwolnieniu grupowym z powodów ekonomicznych i reorganizacyjnych, chodzi o optymalizację kosztów oraz reorganizację spółki. W firmie zostaną osoby odpowiedzialne za sprzedaż. Pracę stracą logistycy, księgowi, brygadziści, konwojenci.

Opracowany plan oszczędnościowy przewiduje zwolnienie grupowe w Pabianicach. Wypowiedzenie 1 kwietnia dostało 138 osób. Do 31 sierpnia spółka ma zakończyć ten proces. Pracę straci 118 pracowników obsługi logistycznej, m.in. kierowców, magazynierów, pracowników obsługi, operatorów wózków widłowych, fakturzystka, brygadziści oraz 20 zatrudnionych na innych stanowiskach.

W firmie zostanie 79 osób.

– Zgodnie z przepisami, zwolnionym grupowo pracownikom należą się odpowiednie odprawy pieniężne – informuje Katarzyna Kalicka z PUP w Pabianicach. – Spółka zapewnia, że będzie dążyć do znalezienia zatrudnienia dla zwolnionych w ramach Grupy Eurocash, do której należy.

O zwolnieniu grupowym zawiadomił PUP producent tkanin z Ksawerowa. Trixie Tekstylia Sp. z o.o. z ul. Towarowej, która produkuje wyroby tekstylne, poinformowała urząd pracy o zamiarze zwolnienia 80 osób z 91 zatrudnionych. Pracę stracą 52 krawcowe i szwaczki, 20 monterów wyrobów gotowych, 6 pracowników administracji i 2 krojczych. Powód?

– Decyzja wspólników o zmianie profilu działalności. Tak podano w zawiadomieniu – ujawnia Katarzyna Kalicka z PUP.

Trixie to firma z większością „niemieckich” udziałów. Spółka zainwestowała w nową siedzibę, ale kryzys w branży odzieżowej dał się i jej we znaki.