Sam Mendes, zdobywca Oscara za „American Beauty”, reżyser dwóch Bondów („Skyfall” i „Spectre”), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę.


O czym jest "1917"?
Dwaj brytyjscy szeregowcy - Schofield i Perry u schyłku I wojny światowej otrzymują ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, śmierć czeka ponad 1.600 żołnierzy, wśród nich brata Schofielda.

„1917” od pierwszego momentu chwyta za gardło i nie puszcza do ostatniej sceny. Film oparty na prawdziwej opowieści dziadka Sama Mendesa, kręcony jest jednym ujęciem, co dodaje realizmu i powoduje, że czujemy się naocznymi świadkami wydarzeń.

Kino Tomi (ul. Gdańska 4) przygotowało specjalną, promocyjną ofertę dla szkół. Bilety dla uczniów kosztują tylko 12 zł, natomiast opiekunowie wchodzą bezpłatnie i dodatkowo otrzymują kawę/herbatę gratis. Zainteresowani dostaną materiały dydaktyczne, uzupełniające historię filmu, które mogą się przydać nauczycielom do przeprowadzenia tematycznych lekcji.

Dystrybutor filmu sugeruje granicę wieku 15 lat. Wszyscy poniżej 15. roku życia wchodzą za zgodą rodzica lub opiekuna.
By zarezerwować salę, trzeba skontaktować się z Jackiem Chmielewskim, tel. 607 190 607.