Zanim wyjechali, kontrolę autokarów przeprowadzili policjanci. Rodzice mogą być pewni, że ich dzieci są bezpieczne w podróży.

- Na obóz pojechało osiem drużyn młodzieżowych z naszego klubu. Każda ma swojego trenera. Pojechali też dodatkowi opiekunowie, najczęściej są to rodzice, którzy pełnią rolę kierownika drużyny – mówi Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza Pabianice.

Najstarszy rocznik, który pojechał na obóz, to 2003. Najmłodsi mają po 8-9 lat.

Rocznik 2003-2008 będzie stacjonował w Kłodzku. Natomiast roczniki młodsze, czyli 2009-2010 w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie.

- Nie mogłem się doczekać, kiedy wreszcie nadejdzie ten dzień. Piłka nożna i sport to moja największa pasja. Wreszcie się nagram – mówi Kacper Koszytarski z rocznika 2010.

- Wyjazd z kolegami z drużyny jest fajnym przeżyciem. Dla mnie to pierwszy raz bez rodziców, ale wiem, że dam radę. Będziemy trzymać się razem – dodaje Maksymilian Kępa z rocznika 2010.

W programie obozu są przede wszystkim treningi. Chłopcy mają spędzać kilka godzin dziennie na boisku. Treningi będą po śniadaniu i po obiedzie.

- Liczę na to, że będziemy grać sparingi z innymi drużynami, które będą w ośrodku. Dzięki temu będziemy mogli się sprawdzić – mówi Stanisław Karcz, rocznik 2007.

Na pewno będą chodzić po górach, gdyż jest tam sporo szlaków turystycznych.

- Nasza drużyna już jest dobra, a jak przyjadą po takich kilkunastu dniach biegania, intensywnych treningów i wysiłku, to będą z pewnością jeszcze lepsi – mówi Tomasz Koszytarski, kierownik rocznika 2010.

Bardo to urokliwa miejscowość leżąca w Górach Bardzkich. Przepływa tam Nysa Kłodzka. W ośrodku oprócz boisk jest również odkryty basen kąpielowy. Chłopcy będą zakwaterowani w 2-, 3- lub 4-osobowych pokojach.

Kłodzko to większe miasteczko. Tutaj młodzież zakwaterowana będzie w Domu Wycieczkowym KCKSiR. Pokoje są tutaj 3- i 4-osobowe z łazienkami. Do dyspozycji są boiska z trawą naturalną i sztuczną, basen, kręgielnia, sauna oraz siłownia. W okolicy są trasy rowerowe i piesze.

Młodzi piłkarze wrócą do Pabianic 21 sierpnia (środa).