Swą wyższość nad rywalkami znowu pokazały w drugiej połowie. Do przerwy było tylko 41:39. Trzecia kwarta, co staje się już tradycją, była zabójcza dla rywalek PTK. Dziewczyny z Pabianic wygrały ją 29:14. Do tego dołożyły wygraną w czwartej kwarcie 15:10, co przyniosło im wysokie zwycięstwo.

Do Bydgoszczy nie pojechała Oliwia Okruszek, która w meczu z Ksawerowem odniosła kontuzję kolana. Kolejny dobry mecz rozegrały podstawowe zawodniczki: Amelia Canert, zdobywczyni 28 punktów, Oliwia Wiklak 19 i Martyna Stępińska 18. Pozostałe punkty dla naszych kadetek zdobyły: Julia Michalska 8, Jadwiga Trześniewska 6, Nikola Okruszek 4 i Nadia Zyngerman 2.

Od października, gdy rozpoczął się sezon ligowy było to 21. z rzędu zwycięstwo kadetek PKT (wliczając zwycięski turniej Can Pack w Krakowie). W sporcie młodzieżowym zdarza się to rzadko. O 22. zwycięstwo będzie bardzo trudno. W niedzielę w meczu, który zadecyduje o 1. miejscu w finale strefy, kadetki z Pabianic zmierzą się gospodyniami – MUKS-em Bydgoszcz. Ich rywalki pokonały Katarzynki 83:70. Stawką meczu jest nie tylko 1. miejsce w turnieju, ale także (a może przede wszystkim) bezpośredni awans do półfinału mistrzostw Polski w kategorii U15.

Drużyny z miejsce od 2. do 4. o półfinał będą musiały powalczyć w ćwierćfinale. (sp)