Młody poeta i prozaik, laureat nagrody Paszportów Polityki 2022 spotkał się z Tamą i Tatianą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza, przy ul. św. Jana. Lekcję pana Łukasza z Ukrainkami na „warsztat” wzięła łódzka Tv.

- O, tu próbuję rozmawiać w języku polskim z dwiema sympatycznymi dziewczynami z Ukrainy. Jeśli ktoś z Pabianic i okolic czuje się na siłach, to może zgłosić się do pani Ewy Lewandowskiej, która organizuje program pary językowe – zachęca pisarz w komentarzu do informacji o swoim udziale w programie. - Ja akurat z dziewczynami rozmawiałem o Euforii HBO i "Opowieści wigilijnej", ale od następnego spotkania muszę chyba wprowadzić jakiś temat.

Ty też możesz dołączyć do programu „Pary Językowe”, których pomysłodawczynią jest Ewa Lewandowska. Są to językowe spotkania z uchodźcami z Ukrainy. Tylko jedna godzina w tygodniu. Jeden Cykl ma 10 spotkań. Cel spotkań to zwykła rozmowa w języku polskim. Nie musisz być nauczycielem.

Zapraszamy wolontariuszy. Zgłaszaj się na www.wonderworld.pl. Czekamy też na zgłoszenia obywateli Ukrainy z Pabianic. Nauka prowadzona jet również online.