Dni są już naprawdę długie, słońce zazwyczaj nie szczędzi ciepła swoich promieni, a jeszcze przed końcem miesiąca rozpoczynają się błogie wakacje? Co wręczyć dziecku z tej okazji? Najchętniej pozycję, po którą najmłodsi chętnie będą sięgać także w trakcie wakacyjnej laby!

 

Podsumowanie roku dla najmłodszych

Gandalf

O przedszkolakach nie należy zapominać, ponieważ wszystkie czerwcowe uroczystości dla nich też są bardzo ważne! Rok w przedszkolu Przemysława Liputa to pięknie wydana, bogato ilustrowana pozycja, która wprowadza najmłodszych w porządek wydarzeń, jakie mają miejsce w przedszkolu. To dobry tytuł dla tych dzieci, które po wakacjach dopiero pójdą do przedszkola, ale również dla tych, które już do niego uczęszczają. Książka zachęca do interakcji, zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek i z pewnością pobudzi wyobraźnię oraz spostrzegawczość każdego dziecka. 

 

Książka z kobiecym, polskim akcentem

Gandalf

Mania, dziewczyna inne niż wszystkie Julity Grodek to przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia publikacja przybliżająca postać noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Książka napisana prostym, łatwo przyswajalnym dla dziecka językiem, zawiera mnóstwo ciekawostek z życia noblistki. Opisuje jej życie od dzieciństwa aż po okres dorosłości. Nie brakuje wątków poświęconych osobom z jej najbliższego otoczenia. Mania, dziewczyna inna niż wszystkie pokazuje, że warto wytrwale dążyć do realizacji swoich celów i zamierzeń, nawet wbrew przeciwnościom losu. Książka inspirująca i motywująca. Prezent doskonały dla każdej dziewczynki i każdego chłopca!

 

Piękno ukryte w naturze, czyli wycieczka do Parku Narodowego

Gandalf

Idealna pozycja na wakacje, zwłaszcza te spędzane w Polsce. Którędy do Yellowstone Aleksandry i Daniela Mizielińskich oddaje czytelnika w ręce niepowtarzalnych przewodników - żubra Kubę oraz wiewiórki Uli, którzy razem zamieszkują Puszczę Białowieską. Po otrzymaniu tajemniczego listy wyruszają w daleką podróż po ośmiu parkach narodowych w najdalszych zakątkach świata. Odwiedzą amerykański Yellowstone, Park Narodowy Grenlandii, czy Park Narodowy Komodo w Indiach. Książka jest świetną pozycją edukacyjną. Zawiera mnóstwo ciekawostek ze świata przyrody w zasadzie z wszystkich kontynentów. Lektura tej publikacji to prawdziwa podróż dookoła świata!
 

Nauka o ludzkim ciele dla nieco starszych

Gandalf

Gabinet anatomii Carnovsky’ego i Kate Davies ukazał się nakładem wydawnictwa Dwie siostry. Książka pomaga poznać budowę i zasady funkcjonowania całego ludzkiego ciała. Wyjaśnia wszystkie skomplikowane, a jednocześnie tak ważne na co dzień procesy, zachodzące w ludzkim organizmie. Jest pięknie ilustrowana, dzięki czemu zachęca do jej odkrywania cały czas na nowo. Publikacja została podzielona na 10 tematycznych rozdziałów, przedstawiających poszczególne części ciała człowieka. Wszystkie ilustracje można obejrzeć z wykorzystaniem 3 różnych nakładek: nakładając filtr czerwony, zobaczysz szkielet, zielony ukaże mięśnie, a niebieski narządy wewnętrzne. 

 

Prawie 2 kilogramy wiedzy

Gandalf

Być może podarowanie dziecku encyklopedii nie kojarzy się z zachęcaniem go do lektury, jednak ta konkretna z pewnością zaburzy to podejście. Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci została opracowana przez Christophera LLoyda we współpracy z kilkudziesięcioma ekspertami ze swoich dziedzin, od astronomii, przez historię i archeologię aż po biologię. Książka jest podzielona na 8 rozdziałów tematycznych i zawiera w sobie mnóstwo zagadek, quizów, ciekawostek i zadań do samodzielnego wykonywania. Ta książka to jak wyjście do nowoczesnego muzeum!

Więcej wyjątkowych i ciekawych tytułów znajdziesz w kategorii książek dla dzieci i młodzieży!