Zegarek to bardzo uniwersalny prezent. Można go podarować na imieniny, urodziny, rocznicę czy np. z okazji Dnia Dziecka. Zanim jednak kupisz konkretny model, najpierw dokładnie sprawdź, czy będzie on odpowiedni dla Twojej pociechy.

Wygląd

Wybierając zegarek dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie może on być zbyt duży, aby nie zakrywał ręki dziecka. Natomiast jeśli kupujesz prezent dla nastolatka, możesz wybrać już nieco większy model. Poza wielkością zwróć również uwagę na kolor i ogólny wygląd czasomierza. Obecnie dzieci i młodzież chętnie wybierają zegarki, których koperta oraz pasek są wykonane z barwnych tworzyw sztucznych. Dziewczynki sięgają także po zegarki o delikatnej budowie, zdobione kryształkami.

Mechanizm

W przypadku zegarków dla dzieci i młodzieży najlepszym wyborem są czasomierze z mechanizmem kwarcowym. Ich niewątpliwą zaletą jest długi czas użytkowania bez potrzeby nakręcania. Nie wymagają też kosztownych napraw, a jedyne co trzeba zrobić, to raz na dwa - trzy lata wymienić bateryjkę. Warto też zauważyć, że zegarki z mechanizmem kwarcowym są znacznie tańsze niż ich mechaniczne odpowiedniki, co także jest bardzo ważne w przypadku prezentu dla dziecka.

 
 

 

Dodatkowe funkcje

Jeśli wybierasz zegarek dla dziecka, zwróć także uwagę na dodatkowe funkcje i właściwości poszczególnych modeli. Warto pamiętać, że zazwyczaj młody człowiek nie dba zbytnio o przedmioty użytkowe, jest więc prawdopodobne, że nie będzie zdejmował zegarka przy myciu rąk czy podczas zabawy. Dlatego  należy wybrać model, który jest odporny na różne sytuacje. W roli prezentów doskonale sprawdzają się zegarki z dużą wodoszczelnością i wodoodpornością. W sprzedaży są także dostępne zegarki wstrząsoodporne, które doskonale nadają się dla bardzo aktywnych młodych ludzi. Ponadto w sklepach internetowych takich jak czaszegarkow.pl można kupić także zegarki z dodatkowymi funkcjami, jak np. stoper, timer, czas światowy, tachometr czy pulsomierz.

Zegarek to bardzo dobry prezent dla każdego – także dla dziecka. Trzeba jednak pamiętać, żeby wybrać odpowiedni model, który będzie odporny na codzienne użytkowanie mogące spowodować różnego typu uszkodzenia.