Jednocześnie najlepiej byłoby, gdyby był to bezpieczny i kontrolowany strach. Zatem, czy jest lepszy sposób niż lektura dobrej powieści kryminalnej? Sprawdź, co najchętniej wybierają miłośnicy tego gatunku i odwiedź Gandalf.com.pl, gdzie nabędziesz pożądane tytuły!

 

Egzekucja Remigiusza Mroza

Kryminały

Tego autora raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Remigiusz Mróz kilka lat temu pojawił się na literackiej mapie i nie daje o sobie zapomnieć. To jeden z najpłodniejszych polskich pisarzy, na swoim koncie ma kilkadziesiąt tytułów. Egzekucja jest kolejną częścią opowieści o słynnej prawniczce Joannie Chyłce. Znana już zarówno czytelnikom, jak i widzom telewizyjnej ekranizacji powieści. W tytułowej roli niezastąpiona Magdalena Cielecka.

Bez winy Charlotte Link

Kryminały

Kolejne wielkie nazwisko: Charlotte Link, niemiecka pisarka, autorka kilkunastu powieści. Niemalże każdy kolejny tytuł staje się światowym bestsellerem. Fani uwielbiają jej twórczość za nieoczywiste fabuły, oryginalne postacie oraz liczne zwroty akcji. Bez winy to kontynuacja historii z sierżant Kate Linville w roli głównej. Powieść przedstawia kilka mrocznych historii, pozornie w żaden sposób się ze sobą niełączących. Wszystko staje się jasne w zasadzie dopiero na ostatnich stronach książki, co jest zresztą tak charakterystyczne dla Charlotte Link. 

Matnia Przemysława Piotrowskiego

Kryminały

Przemysław Piotrowski, z wykształcenia i zawodu dziennikarz. Jako autor powieści kryminalnych zadebiutował w 2020 roku głośną serią o komisarzu Igorze Brudnym. Akcja powieści toczy się w Zielonej Górze, a na cały cykl składają się cztery tomy. Tym razem autor daje czytelnikom coś zupełnie innego. Historia trzydziestoletniej Zuzy, która wkrótce zostanie podwójną mamą. Sama miała niełatwe doświadczenia z dzieciństwa i niewiele w jej życiu jest osób, na których oparcie może liczyć. Z nowym partnerem mieszkają w niewielkiej, specyficznej miejscowości, w której Zuzannie coś będzie nie pasować…

Zazdrość Jo Nesbo

Kryminały

Kolejne głośne nazwisko i kolejna rozchwytywana książka tego utalentowanego norweskiego pisarza. Zazdrość to zbiór opowiadań, których bohaterami są ludzie bardzo różni, mieszkający w odległych od siebie miejscach oraz prowadzący odmienne życie. Tym, co ich łączy jest doświadczenie tych samych silnych emocji: zazdrości, zdrady i pożądania. Autor pokazuje, w jaki sposób radzimy sobie w takich momentach i jak to wpływa na nasze otoczenie, oraz (co może nawet najważniejsze) jak dalece idące skutki to za sobą pociąga. Pozycja nieoczywista, a jednocześnie zdecydowanie warta uwagi!

Martwiec Katarzyny Puzyńskiej

Kryminały

Kolejny tom z serii o ambitnym aspirancie Danielu Podgórskim i jego kolegach z lipowskiej policji. Akcja powieści toczy się w znanym już bardzo dobrze fanom pisarki Lipowie. Podmiejski autobus wraz z kierowcą i pasażerami zupełnie znika bez śladu. Jedna z odnalezionych pasażerek nie pamięta nic z podróży, a kiedy zaczyna odtwarzać z pamięci drobne fragmenty wspomnień, zostaje brutalnie zamordowana. Jednocześnie w małej wsi kobieta, która niedawno pochowała córkę, twierdzi, że córkę pogrzebano żywcem. Sekcja zwłok nasuwa myśl, że kobieta mogła mieć rację. Co łączy obie te sprawy? Zanurz się w powieść Katarzyny Puzyńskiej i sprawdź, co tym razem wydarzyło się w niepozornym Lipowie!

 

Więcej bestsellerowych tytułów znajdziesz w kategorii kryminałów na Gandalf.com.pl. 

 

KONKURS

Chcesz wygrać książkę od Gandalfa? Zadzwoń do redakcji 42 227 04 00 w piatek (21 kwietnia) o godzinie 12.00 - 5 pierwszych osób otrzyma od nas książkę. Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia.