TOP 5 gier planszowych, które najbardziej przypadły do gustu fanom tej rozrywki, zdradził nam sklep internetowy Gandalf.com.pl. Horror, apokalipsa, znudzeni bogowie, magiczne zwierciadła – z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Nemesis – Rebel

Gra Nemesis przeniesie Cię w samo serce survival horroru. Żołnierz strzela na ślepo w dół korytarza, próbując powstrzymać marsz obcych. Naukowiec pędzi, by znaleźć rozwiązanie w swoim prowizorycznym laboratorium. Zdrajca kradnie ostatnią kapsułę ratunkową w ostatniej chwili. Intruzi, których spotykasz na statku, nie tylko reagują na hałas, który tworzysz, ale także ewoluują wraz z upływem czasu. Im dłużej trwa gra, tym stają się silniejsi. W trakcie gry sterujesz jednym z członków załogi dzięki unikalnemu zestawowi umiejętności, osobistej talii kart oraz indywidualnemu wyposażeniu startowemu. Nemesis to gra częściowo kooperacyjna, w której Ty i członkowie Twojej załogi musicie przetrwać na statku opanowanym przez wrogie organizmy. Aby wygrać, musisz wypełnić jeden z dwóch celów, które zostały ci wyznaczone na początku gry i wrócić na Ziemię w jednym kawałku. Na swojej drodze napotkasz wiele przeszkód: roje intruzów, zły stan fizyczny statku, plany innych graczy, a czasem po prostu okrutny los. Rozgrywka w Nemesis pełna jest klimatycznych momentów, które wynagrodzą Ci ewentualną porażkę.

Dixit 10: Zwierciadła

To już 10 rozszerzenie do jednej z najpopularniejszych gier planszowych – Dixit. Tym razem czeka Cię niezwykła podróż pośród luster, odbijających rzeczywistość. Co ujrzysz w zwierciadłach? Jak zinterpretujesz te obrazy? Daj się ponieść wyobraźni! W rozszerzeniu Dixit 10: Zwierciadła znajdziesz 84 nowe, wyjątkowe karty z pięknymi ilustracjami. Twoja ulubiona narracyjna gra skojarzeń zyska dzięki nim zupełnie nowy wymiar.

Brzdęk! W kosmosie: Apokalipsa – Lucrum Games

Przygoda w kosmosie nadal trwa – tym razem w dodatku Apokalipsa. Niewielkie grupy oporu nadal sprzeciwiają się Lordowi Eradikusowi, ale zły cyborg planuje teraz zniszczyć ich z pomocą jednego, wielkiego i nikczemnego planu. Twoja rola? Udaremnij wysiłki Lorda Eradikusa! Czerp korzyści ze szlachetnego (czasem przymusowego) bohaterstwa! Uratuj galaktykę… i wzbogacaj się! Może uda ci się zapobiec apokalipsie (lub przynajmniej uciec ze skarbem, podczas gdy ktoś inny będzie próbował to zrobić). Uwaga! By zagrać w to rozszerzenie, potrzebujesz wersji podstawowej – Brzdęk! W kosmosie.

Palec Boży – Foxgames

Bogowie są potężni i ... znudzeni! Załóż się z innymi, wykorzystaj swoje wyjątkowe moce i zbierz najbardziej wierzących z Archipelagu Pępka Świata. Palec Boży to gra polegająca na kontrolowaniu obszarów, na które gracze wysyłają swoich proroków. Upewnij się, że usłyszano o Tobie na każdej wyspie. Jeszcze lepiej, jeśli uda Ci się zdobyć dominację – wygrana jest bliska. Ale bądź ostrożny! Inni bogowie są zdolni wykorzystać każdą podstępną sztuczkę. Wygra ten, kto będzie miał najwięcej punktów zwycięstwa. Proste zasady i ciekawa fabuła sprawią, że nie będziesz mógł oderwać się od stołu!

Solar City – IUVI Games

Jest rok 2035. Ludzkość jest na krawędzi wymarcia i nie może o to winić nikogo poza sobą. Mimo wszystkich ostrzeżeń, ludzie stale zasnuwali niebo dymem i pyłem, napędzani krótkowzroczną chciwością. Ziemia, niegdyś zielona i piękna, przybiera śmiertelnie szare kolory. Dlatego najbystrzejsze umysły świata zapoczątkowały to wielkie przedsięwzięcie. Plan polega na przekształceniu tego, co już stworzyliśmy, w coś, co uleczy nasz zatruty świat i zapewni nam przetrwanie. To w Twoich rękach jest zaprojektowanie najbardziej wydajnie działającego miasta, które przybliży nas do zbawienia. Tematyka gry jest ściśle związana z ideą solarpunk. Podstawowa koncepcja dotyczy stanu środowiska, w którym żyjemy. Rosnące zanieczyszczenie powietrza i wody sprawia, że mogą one stać się dobrami luksusowymi. Rozwiązanie? Świadome planowanie urbanistyczne w celu wykorzystania budynków miejskich do produkcji czystej energii, tlenu i wody. Solar City to gra, w której gracze projektują miasto przyszłości. Każda rozgrywka w Solar City będzie wyjątkowym przeżyciem!

Wszystkie planszówki zamówisz na Gandalf.com.pl.