Pabianiczanin Michał Cessanis to dziennikarz, autor reportaży w magazynie „National Geographic Traveler” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl.

Cessanis przyjedzie do Pabianic w środę (13 czerwca). Od godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. św. Jana 10) będzie promował swoją drugą książkę „Made in China”, którą będzie można kupić (w promocyjnej cenie), oczywiście z autografem. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Michał Cessanis kreśli w niej obraz Chin wielokulturowych, kraju paradoksu, gdzie obok sklepów luksusowych marek natrafiamy na markety pełne podrobionych produktów. Kraju, którego obywatele mimo komunistycznego ustroju milionami podróżują w najdalsze zakątki świata, napędzając turystykę wielu krajów Europy. Współczesny świat nie może istnieć bez Chin, a ta książka pozwala nam bliżej poznać i zrozumieć ten niesamowity kraj i jego obywateli.

W sobotę w "Skandalistach", programie Polsatu, Michał Cessanis opowiadał o swoim związku z Pawłem Rabiejem, politykiem Nowoczesnej. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ