Dlaczego akurat o nim jest utwór?

- Jako były zawodnik jestem dość mocno związany z tym klubem – wyjaśnia Krzysiek Este Łyszkowski.

Pabiks świętował niedawno powrót na pierwszoligowe parkiety. Udało się to po szesnatoletniej przerwie. O awansie pisaliśmy w artykule:"Pierwsza liga dla Pabiksu!". Nowy klip ma nie tylko promować pabianicką drużynę. Niesie też przesłanie i motywację dla młodych ludzi.

- Ma zachęcać młodzież do treningów, co w dzisiejzych czasach jest szalenie istotne – podkreśla raper. - Praca nad ciałem potrafi przełożyć się na porządek w głowie. Sport wiele razy uratował mi życie, dlatego chcę się tym podzielić.

Teledysk nakręcono w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana, gdzie nasi szczypiorniści rozgrywają swoje mecze. W ujęciach nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Pabiksu i ich kibiców. Przy kręceniu klipu użyto drona FPV. Zobaczcie efekty.

Muzyka: ESTE Tekst: ESTE Klip: ESTE multimedia. Dron FPV: Mariusz Rybiałek. Kamera: SPUN Video Produkcje

Krzysiek Łyszkowski to twórca Rap Lokalu - cyklicznej, charytatywnej imprezy. Dochód z niej przekazywany jest na rehabilitację Łukasza Millera, byłego piłkarza Pabiksu. Pabianiczanin uległ poważnemu wypadkowi i jest sparaliżowany. Oprócz Este w Rap Lokalu udzielają się też inni lokalni raperzy. Wydarzenie to doczekało się edycji w innych miastach tj.: Końskie, Włoszczowa, Jarocin, Chorzów czy  Bełchatów.

Więcej twórczości Krzyśka Łyszkowskiego znajdziecie tutaj.