- To unikalna okazja dla pasjonatów kina, zarówno filmowców, jak i widzów, by zgłębić świat artystycznego i niekonwencjonalnego kina. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której artyści i twórcy filmowi mogą zaprezentować swoje najbardziej ekscentryczne i niezwykłe dzieła – mówi Dawid Gryza, organizator wydarzenia.

Festiwal potrwa od 11 do 13 sierpnia. Jego gospodarzem, tradycyjnie, będzie kino Tomi. Cena biletu na całe wydarzenie, obejmujące trzy dni pełne wyjątkowych projekcji, wynosi jedyne 10 złotych. Bilet daje dostęp do różnorodnych filmów. Zebrane środki z biletów zostaną przeznaczone na rozwój festiwalu.

- Dzięki Waszej hojności będziemy mogli zapewnić jeszcze więcej filmów, nowych technologii i wyjątkowych atrakcji dla Waszej rozrywki. To wspólna inwestycja w naszą pasję i rozwój filmowego świata w Pabianicach - dodaje Dawid Gryza. 

Listę festiwalowych produkcji oraz wiele innych informacji związanych z tym wydarzeniem znajdziecie TUTAJ

Pomysł zorganizowania festiwalu narodził się w głowach dwóch pabianiczan, Pawła Kaczmarka i Dawida Gryzy - autorów niezależnego filmu pełnometrażowego "Pecador El Enmascarado De Negro Contra El Profesor Loco Y La Invasion De Otra Galaxia". Pierwsza edycja festiwalu spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i stała się imprezą cykliczną.