Startujemy o godz. 18.00 spotkaniem z Grzegorzem Bobrowiczem, autorem zdjęć prezentowanych na wystawie „Szepty przyrody”.

O godz.: 18.15, 19.15, 20.50 i 21.50 na pierwszym piętrze Zamku (Stary Rynek 1) zaczną się rodzinne warsztaty pieczenia pierników. Będą one połączone z oprowadzaniem po wystawie „Świat toruńskiego piernika”.

W ogrodzie za drugim budynkiem muzeum, o ile pogoda na to pozwoli, zobaczymy trzy filmy przyrodnicze. O godz. 21.00 będzie pokaz „Skarbów doliny Baryczy – żurawie”, o godz. 22.00 - „Skarbów doliny Baryczy – bieliki”, a o godz. 23.00 – pokaz diaporamu (audiowizualne show) o polskiej przyrodzie. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjała, pokazy odbędą się w budynku.

Podczas nocy muzeów w Pabianicach czeka nas również muzyczna uczta w trzech odsłonach (o godz. 20.30, 21.30 i 22.30). W sali kominkowej na Zamku posłuchamy utworów Kory i Marka Jackowskich, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zagrają Janusz Yanina Iwański (gitara, śpiew) i Zuzanna Iwańska (altówka, gitara, śpiew).

Przy okazji Nocy Muzeów w pabianickim Muzeum Komputerów i Gier (ul. Lutomierska 1) w sobotę organizowane jest 8/16 bitowe granie. Od godz. 18.00 do 2.00 można zagrać w ulubione tytuły na klasykach albo poznawać „nowe”.

Zaprezentowane zostaną m.in.: Commodore 64 (International Karate, Boulder Dash, Pac man), Amiga 500 (Lotus, Frank, Sensible Soccer, Cannon Fodder), NES (Super Mario, Excitebike, Duck Tales), SNES (Smerfy, Donkey Kong Country, Fifa 96), Nintendo 64 (Super Mario 64, Tetrisphere, Mario Kart 64), Sega Master System II (Sonic, Park Jurajski), Sega Mega Drive (Lion King, Alladyn), PONG, Atari 2600 (Space Invaders, Pac man, Tank), Vectrex, Pegasus (Contra, Battle City), komputery klasy PC z win 98/xp spięte w sieć (Duke Nukem 3d, Dyna Blaster, Quake III arena).

Imprezę urozmaicą turnieje w Super Mario poziom 1-1 do góry nogami i Worms Armageddon. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.