Promocja dla seniorów powyżej 65. roku życia będzie obowiązywała w każdy wtorek, do końca 2023 roku. Każda osoba, która przyjdzie do ogrodu we wtorek z dokumentem potwierdzającym swój wiek, będzie mogła kupić w kasie ogrodu bilet w cenie 55 złotych. Z Kartą Łodzianina, można korzystać ze zniżek przez cały rok.

Ścieżki wśród zieleni, zapierające dech w piersiach widoki, niesamowite zwierzęta… To wszystko zobaczą seniorzy, którzy pojawią się w łódzkim zoo.  

Chcemy namówić osoby po 65. roku życia, by odwiedziły ogród – mówi Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium można tu zobaczyć fascynujące kąpiele słoni, pokazowe karmienia naszych podopiecznych, pospacerować w tropikalnym klimacie, ale i spędzić czas na świeżym powietrzu.

W budynku Orientarium mieszkają zwierzęta, które są związane z klimatem Azji południowo-wschodniej – słonie indyjskie, makaki wanderu, wydeki orientalne, a także największy krokodyl gawialowy w Europie czyli Kraken i jego partnerka, Penelopa.

Orientarium ZOO Łódź

Na terenie ogrodu zewnętrznego można podziwiać lwy, tygrysy, żyrafy czy mniejsze zwierzęta jak lwiatki złote, leniwce, psy leśne, ariranie i wiele wiele innych.

Na terenie Orientarium ZOO Łódź mamy dużo ławek i siedzisk – podkreśla Jaksa. –  Każdy, kto poczuje się zmęczony lub będzie chciał po prostu zatrzymać się przed wybiegiem żyraf czy lwów, na pewno znajdzie miejsce, gdzie na chwilę można przysiąść. W każdej ze stref budynku Orientarium można odnaleźć przestrzeń, która sprzyja szybkiej regeneracji.

W Orientarium Zoo Łódź znajduje się duża strefa gastronomiczna, a w niej spory wybór restauracji i kawiarni, w których można wygodnie usiąść, napić się pysznej kawy, zjeść obiad i deser.

Bilety w ramach promocji dla seniorów są dostępne wyłącznie we wtorki, w kasach ogrodu.   

Orientarium ZOO Łódź czynne jest codziennie od 9.00 do 19.00 (kasy działają godzinę krócej).

 

Orientarium ZOO Łódź