Znamy już gwiazdy tegorocznych, 45. Dni Pabianic. Impreza, tak jak w ubiegłych latach, odbędzie się na polu golfowym przy ul. "Grota" Roweckiego. 

Podczas dzisiejszej konferencji w Miejskim Ośrodku Kultury organizatorzy poinformowali, że zakontraktowali koncerty głównych wykonawców. 3 września wystąpią dla nas zespół Dżem oraz Gromee

Wiadomo również, że konferansjerami podczas tego wydarzenia będą Joanna Kołaczkowska, aktorka kabaretowa i teatralna, znana przede wszystkimz formacji Hrabi oraz Filip Cembala, aktor Teatru Muzycznego Roma.

Dżem zaliczany jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. W 1973 roku założyli go bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Przez lata wokalistą Dżemu był charyzmatyczny Ryszard Riedel. 

Gromee to polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów i DJ tworzący głównie muzykę klubową. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi wykonawcami, m.in.: Steve Aoki, INNA, Deorro, Nervo, R3hab, Golec uOrkiestra czy Ania Dąbrowska.

W 2018 roku, jako reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) wystąpił w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji.