– Końcówka grudnia to, jak każdego roku, czas wspaniały - żegnamy „stary rok” - z nadzieją spoglądając na ten nadchodzący - ten „nowy”, lepszy i szczęśliwszy! – mówi prof. Dariusz Mikulski. – Fundacja MikulskiART dołącza się do składanych Państwu życzeń noworocznych w najbardziej charakterystyczny dla swojej działalności sposób - ofiarując Państwu to, co ma najlepszego i najpiękniejszego - muzykę i sztukę!

Pozwólmy się oczarować cudownej muzyce Mozarta i rodziny Straussów i przeżyjmy wspólnie niezapomniany wieczór z fenomenalnymi solistami. 30 grudnia w sali Pawelana wystąpią dla pabianiczan artyści: Ewelina Zawiślak (flet), Juliusz Wesołowski (harfa), Mirjana Burnaz (sopran), Aleksandra Gudzio (mezzosopran), Zhive Kremshovski (baryton) i znakomita Orkiestra Sinfonia Masovia pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego.

W programie m.in.: W. A. Mozart: „Koncert na flet i harfę”, „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni”, G. Bizet: „Carmen”, Fr. Lehar: „Usta milczą, dusza śpiewa”, J. Strauss: „Zemsta nietoperza”, „Radetzky Marsz”... i wiele, wiele więcej.

 

Orkiestra „Sinfonia Masovia – Warszawska Filharmonia Kameralna” powstała w 2014 roku. Jej założyciel i dyrygent Dariusz Mikulski jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych – począwszy od ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi, do tak renomowanych jak „Praska Wiosna”, „Peter-Damm Wettbewerb”, „Internationalen Hornwettbewerbs in Toulon”, „Internationalen Instrumentalwettbewerb, Marktneunkirchen”. Mikulski jest też dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu (2005-2010), konsultantem artystycznym i dyrygentem gościnnym Thailand Philharmonic Orchestra w Bangkoku, profesorem Akademii Muzycznej w Łodzi, World Brass Association. Jego Sinfonia Masovia działalność zaczęła serią koncertów w Polsce – w Warszawie, Łodzi, Poznaniu. Uświetniła obchody jubileuszu 60-lecia działalności sali koncertowej Ernst-Reuter-Saal w Berlinie. Orkiestra wielokrotnie koncertowała na europejskich scenach muzycznych. Brała udział w festiwalach muzycznych w Niemczech.

W koncercie wystąpią:

Aleksandra Gudzio zalicza się do najbardziej utalentowanych i znanych mezzosopranów młodego pokolenia w Polsce. Ukończyła z wyróżnieniem AM w Poznaniu. Jest gościem w teatrach operowych i orkiestrach, takich jak Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Filharmonia Poznańska, Capella Cracoviensis, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo, Vienna Royal Artist Orchestra, Warszawska Orkiestra Kameralna, Berlin Consort Brass Ensemble i inne. W latach 2019 i 2020 odniosła ogromny sukces jako solistka Vienna Royal Artist Orchestra podczas dwukrotnego tournee w Chinach.

 

Ewelina Zawiślak w 2004 roku ukończyła AM w Łodzi. Kształciła się także w Franz Doppler Institute w Budapeszcie. Pracuje w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej i w AM w Łodzi. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej G. Zinetti w Sanguinetto we Włoszech, laureatką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Horn w Austrii oraz laureatką nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymała nagrodę Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Koncertuje od 1990 roku, zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in.: Austria, Norwegia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Niemcy, Chiny).

 

Juliusz Wesołowski ukończył AM w Łodzi. Jest aktywnym zawodowo harfistą, który bierze udział w wielu koncertach solowych, kameralnych, projektach orkiestrowych, a także w solowych i kameralnych konkursach międzynarodowych, na terenie Polski i poza jej granicami. Od kilku lat współpracuje z: Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Świętokrzyską, a także z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową.

 

Mirjana Burnaz-Kremshovski - znakomita sopranistka ze Skopje, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną Uniwersytetu św. Cyryla i Metodego. Kontynuowała studia muzyczne w Niemczech. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną w Karlowych Warach, Macedońską Orkiestrą Symfoniczną. Odzwierciedleniem jej kunsztu są sukcesy w konkursach śpiewaczych. W 2021 roku zdobyła główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Romansów Rosyjskich w Sofii. W 2022 na 56. konkursie wokalnym Antonin Dworak zdobyła nagrody za najlepszą interpretację i dla najpiękniejszego głosu.

Zihve Kremshovski - macedoński baryton, ukończył Wydział Muzyczny w Skopje z najwyższą oceną. Kontynuował studia magisterskie na Uniwersytecie Sztuki Folkwang w Essen. Brał udział w kursach mistrzowskich. Rok 2021 był przełomowym dla artysty. Zdobył pierwsze miejsca na dwóch prestiżowych międzynarodowych konkursach wokalistyki solowej. W 2014 r. zadebiutował w Macedońskiej Operze Państwowej. W latach 2017-2019 gościł na scenie Musiktheater in Revier w Gelsenkirchen. W latach 2020-2022 był członkiem zespołu Teatru w Magdeburgu.