Był to mityng zaliczany do cyklu World Athletic Continental Tour Gold. Zawody w Hengelo są poświęcone pamięci Fanny Blankers-Koen, powojennej czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej i wielokrotnej mistrzyni Europy.

Nasza Kinga stanęła na starcie biegu na dystansie 3.000 metrów z przeszkodami. Młodzieżowa wicemistrzyni Europy przybiegła na metę na 9. pozycji. Jednak nie to było najważniejsze.

Jej wynik – 9:36.63 to nowy rekord życiowy, który dał jej przepustkę na sierpniowe mistrzostwa Europy seniorów w Monachium.

W ten sposób zawodniczka z Pabianic znalazła się w elicie lekkoatletycznej Europy. Gratulujemy!

Bieg wygrała Peruth Chemutai z Ugandy w czasie 9:14.00. Przed Kingą były jeszcze trzy Kenijki, dwie Etiopki. Druga była zawodniczka z Albanii, Luiza Gega, zaś 5. Niemka Lea Meyer, z którą Kinga przegrała półtora tygodnia temu w Poznaniu na dystansie 2.000 metrów.