Szósta edycja festiwalu biegowego ABM Jędraszek UltraPark Weekend dobiegła końca. Ostatnią konkurencją, której zwycięzcy zostali nagrodzeni, był bieg 48-godzinny. Wystartowały w nim 24 osoby.

Wśród kobiet najlepsza była Anna Bodzioch z Sierakowa Śląskiego (LKS Sieraków Śląski) z wynikiem 240,99 km. 2, 3 i 4 miejsce w tej dyscyplinie zajęły pabianiczanki. Na drugim miejscu uplasowała się Monika Hetmanek (O Co Biega, 224,31 km). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Dumka (Heros Team, 178,15 km). Tuż za podium znalazła się Izabela Sysio (Heros Team, 167,37 km).

Wśród mężczyzn podium zdominowali zawodnicy z Litwy.

Marius Zarauskas (317,51 km)

Ernestas Vedeikis (307,16 km)

Algis Pacevičius (303,71 km)

Pabianiczanki na podium biegu 48-godzinnego

Tuż za podium również znalazł się Litwin, Alvydas Batakis (295,08 km)

W biegu 48-godzinnym startował łodzianin Marcin Józefaciuk, poseł na Sejm RP, jeden z patronów honorowych imprezy. Józefaciuk wywalczył 6. pozycję (277,23 km).

Oprócz pucharów, zawodnikom i zawodniczkom, którzy stanęli na podium, wręczono nagrody pieniężne.

Szczegółowe wyniki we wszystkich konkurencjach można znaleźć TUTAJ.

Poseł Józefaciuk (w imieniu wszystkich zawodników) w ramach podziękowań przygotował niespodziankę dla osób zaangażowanych w organizację UltraPark Weekend. Pamiątkowe puchary powędrowały do Sylwii Badowskiej (głównego sędziego zawodów), Piotra Kardasa (dyrektora zawodów) i Ewy Fidelus (support).