O 11.00 padł strzał i zawodnicy wystartowali. Na początek mieli do przebiegnięcia dwa kółka wokół stawów Lewityna, czyli 2.800 metrów. Trasa miała być crossowa, więc zawodnicy biegli m.in. po górce, która wpisała się w krajobraz tego miejsca. Potem przejechali rowerem 24 kilometry. Trasa przebiegała przez Pabianice i okoliczne wsie, prawie w stu procentach duktami leśnymi. Potem znów był bieg na takim samym dystansie jak w pierwszej części Duathlonu. Najstarszą uczestniczką była Jadwiga Mazurkiewicz, rocznik 1953.

Z numerem 16 wystartował Dawid Czestkowskich, druh – ochotnik z Piąkowiska, a na co dzień kierowca autobusów. Jak mówił przed – na rowerze nie jeździ.

- Chciałem spróbować, bo biegam w różnych biegach, jestem aktywny. Moim celu nie było wygranie tej rywalizacji, a dobra zabawa.

Po kilku miesiącach przerwy do treningów powrócił Łukasz Ścibut. Zamierza wziąć udział w przyszłorocznej edycji półmaratonu.

- Zacząłem znów trenować, więc zapisałem się do udziału w tej imprezie. Chciałem się sprawdzić – mówił.

- Biegnę i jadę na rowerze towarzysko. Chciałbym, żeby ta impreza nie była jednorazowa – dodał Adam Głuszkiewicz.

Na organizację Duathlonu pozyskano 5.000 złotych. O grant postarała się grupa „O co biega”. Dyrektorem imprezy był Piotr Wiciński, a koordynatorem Kamil Lisiewicz.

- Jest pomysł, aby impreza była cykliczna, ale wtedy trzeba będzie włączyć w to sponsorów. Fajnie byłoby zorganizować w pabianicach Triatlon – mówił Łukasz Michalak, uczestnik Duathlonu i jeden z organizatorów.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od samorządu województwa łódzkiego oraz programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”. Realizatorem programu „Mikrogranty na plus” jest Opus.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria mężczyźni:

1 – Daniel Sumara (Ruda Pabianice), 2 – Waldemar Modranka (Ruda Pabianice), 3 – Marcin Mikołajczyk (Gałków Mały).

Kategoria pabianiczanie:

1 – Daniel Sumara, 2 – Rafał Helbik (Ruda Pabianice), 3 – Marcin Krebs (Rajsport Active).

Kategoria kobiety:

1 - Jadwiga Mazurkiewicz (Celironman, Łódź), 2 - Beata Światłowska (Celironman, Pabianice), 3 - Beata Galica – Drabik (Pornin)

Kategoria pabianiczanki:

1 – Beata Światłowska, 2 – Edyta Ryder (O co biega), 3 – Anna Kozłowska

Kategoria osoba z najdalszego zakątku kraju:

Beata Galica – Drabik

Najlepsza dziesiątka:

1. Daniel Sumara

2. Waldemar Mordanka

3. Marcin Mikołajczyk

4. Wiktor Oleszczak

5. Piotr Cieślik

6. Rafał Helbik

7. Marcin Malatyński

8. Tomasz Kompa

9. Michał Zawitowski

10. Marcin Krebs