W Solcu Kujawskim w krajowym turnieju młodzików aż cztery medale wywalczyły siostry Maria i Amelia Kisiel. Obie doszły do finału gry pojedynczej, w którym po dramatycznym boju (21:19, 18:21, 24:22) wygrała Marysia. Amelia musiała się zadowolić srebrem. Obie siostry triumfowały także w grze podwójnej.

Pecha miał Brian Borowski, który zakończył zmagania na fazie grupowej.

W Szczucinie na Podkarpaciu badmintoniści rywalizowali w krajowym turnieju młodzików i młodzików młodszych. Tutaj medale zdobyły: Karolina Kopka (złoto w mikście młodzików), Agnieszka Kopka (złoto w mikście młodzików młodszych) i Anna Ciężka (złoto w grze podwójnej młodziczek młodszych). Młodzik Jakub Krupowczyk najwyżej dotarł do ćwierćfinału – gra pojedyncza.

Gdy młodzi badmintoniści zapytają: „A trener to kiedyś zdobył jakiś medal?!”, szkoleniowcy Korony szeroko się uśmiechną i odpowiedzą, że nawet o tym w gazecie napisali.

Otóż miło nam poinformować, że podczas Narodowych Dni Badmintona, prezes i trener UKS Korona, Rafał Grenda zdobył srebro w singlu.

Z kolei Michał Kikosicki podczas turnieju w Częstochowie sięgnął po dwa srebrne (singiel i gra podwójna) oraz brązowy medal (mikst). Gratulacje, Panowie!