Tym razem o podium wśród młodzików otarli się badmintoniści Korony. Podczas drużynowych mieszanych mistrzostw Polski młodzików w Białymstoku podopieczni Macieja Kacprzaka w składzie: Julia Koralewska, Klaudia Płusa, Szymon Gwiazda i Kamil Markus zajęła 4. Miejsce.

Pabianiczanie ograli Hubala Białystok 3:2 oraz rozbili 5:0 Hubertusa Zalesie Górne. W kolejnym meczu musieli uznać wyższość piekielnie mocnego i utytułowanego Technika Głubczyce, przegrywając 1:4. W meczu o 3. miejsce pabianiczanie ulegli 1:3 ekipie SKB Suwałki.

Nasi zawodnicy spisywali się jednak fantastycznie w turniejach indywidualnych. Krajowy turniej juniorów młodszych i młodzików młodszych w Solcu Kujawskim był popisem Nikoli Nowińskiej. Nasza juniorka wywalczyła aż trzy złote medale (gra pojedyncza, gra podwójna z Amelią Jaworską i mikst z Adamem Krukowskim ze Stegny).

Amelia Jaworska wzbogaciła się o złoto (debel z Nowińską) i brąz (mikst z Dawidem Dolotem z Piotrkowa Trybunalskiego), młodziczka Anna Ciężka wywalczyła srebro w mikście (z Marcinem Dymowskim z Poznania), zaś junior młodszy Alan Świątczak wywalczył brąz w deblu z Dolotem.

W podwarszawskiej Zielonce nasi młodzicy walczyli w Otwartym Grand Prix Mazowsza. Jak im poszło?

Julia Koralewska – dwa złote medale (mikst z Kamilem Markusem i debel z Kają Ziółkowską z Kielc) oraz srebro indywidualnie
Kamil Markus – dwa złote medale (mikst z Koralewską i debel z Krzysztofem Bibikiem z Gdańska)
Karolina Kopka – dwa brązowe medale (singiel i mikst z Krzysztofem Koperdowskim z Kobierzyc).