W mistrzostwach Polski młodzików młodszych w Baranowie badmintoniści z Pabianic zdobyli aż cztery medale. To pierwszy taki wyczyn naszych zawodników w krótkiej historii klubu.

Nazwisko Gwiazda do czegoś zobowiązuje. Szymon Gwiazda okazał się… gwiazdą tych mistrzostw. W grze pojedynczej został mistrzem Polski, który pokonał kolejno: Kajetana Stręciwilka 21:7, 21:9, Szymona Jurczyka 21:9, 21:4, Mateusza Michalika 21:11, 21:8, w półfinale po dramatycznym boju na przewagi Jakuba Mazurka 26:24, 22:20, zaś w finale po trzysetowym pojedynku turniejową „jedynkę” Jakuba Dulembę (Suchedniów) 16:21, 24:22, 21:14.

W grze podwójnej z Karolem Dubielem (Mazańcowice) Gwiazda dotarł do finału, gdzie musieli uznać wyższość duetu Feliks Getka/Jakub Mazurek 15:21, 21:15, 11:21. Gwiazda zgarnął zatem złoty i srebrny medal.

W grze mieszanej wicemistrzynią Polski została Agnieszka Kopka, która grała w duecie z Mateuszem Michalikiem (Olsztyn). W finale para Kopka/Michalik uległa Aleksandrze Wasilewskiej i Jakubowi Dulembie 9:21, 11:21.

Wreszcie w grze podwójnej dziewcząt Anna Ciężka w duecie z Julią Królikowską (Kraków) sięgnęły po brązowy medal. W boju o finał po trzysetowym pojedynku uległy późniejszym mistrzyniom Polski, Oliwii Obarze i Zuzannie Turskiej 21:15, 17:21, 15:21.

Tydzień wcześniej ich starsza koleżanka, Julia Koralewska sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski młodzików.