Liczną ekipę wystawili trenerzy Nelsona, bowiem na dojo wyszło aż dziewięciu sumitów.

Mistrzem Polski w kategorii 70 kg został Tomasz Olejniczak. Tomek nie miał sobie równych i wygrał wszystkie cztery walki. Jego złoty medal to znakomity prezent dla klubu, który niedawno świętował swoje pierwsze urodziny. Kto wie, czy świeżo upieczony mistrz Polski nie pójdzie za ciosem i będzie pierwszym zawodnikiem Nelsona, który powalczy w Europie. Są ku temu szanse, bowiem…

- Tomek z automatu stał się głównym kandydatem do reprezentowania Polski podczas zbliżających się mistrzostw Europy w Estonii – mówi Mariusz Łechtański, trener Nelsona.

Złoto Olejniczaka to nie jedyny krążek Nelsona podczas tych mistrzostw. Miłą niespodziankę sprawił jeden z najmłodszych zawodników – Mieszko Makowski (40 kg), który sięgnął po brązowy medal.

Miejsca poza podium zajęli: Wiktor Wiąckiewicz (55 kg), Antoni Krygier (60 kg), Milan Fuks (65 kg), Kacper Siuta (+70 kg), Dominik Dróżdż (40 kg), Bartosz Gołaszewski (+70 kg), 14. Dawid Hofman (55 kg).

W klasyfikacji klubowej Nelson zajął 5. lokatę.

Akademia Sztuk Walki Nelson zaprasza wszystkich chłopców i dziewczynki w wieku od 7. do 13. roku życia na wspólne treningi zapaśnicze w sali przy ul. Orlej 1 w Pabianicach. Więcej informacji na profilu facebookowym klubu; Zapasy ASW Nelson Pabianice oraz u trenerów; Mariusz Łechtański 792-016-788, Bogusław Bandzierz 504-985-677, Waldemar Sawosz 607-450-059.