Zaczęliśmy rewelacyjnie. Najpierw trafiła Natalia Łopińska, potem sześć punktów z rzędu rzuciła Magdalena Grzelak, wreszcie punkty zdobyła Pola Kaźmierczak. Było 10:0 dla nas. Kanonada trwała w najlepsze – do stanu 14:2. Potem pozwoliliśmy widzewiankom na zdobycie dziewięciu punktów z rzędu. Na szczęście osobiste Grzelak dały nam dwupunktową przewagę po pierwszej kwarcie.

Pierwsza połowa drugiej kwarty znów przyniosła dominację Grota. Na cztery minuty przed przerwą wygrywaliśmy już 29:18. Ostatnim mocnym akcentem pierwszej połowy był rzut za trzy Aleksandry Janiak. Do przerwy 35:22 dla Grota.

Po zmianie stron pięć punktów zdobyła Kaźmierczak i przewaga pabianiczanek wynosiła już 18 „oczek" (40:22). Kolejną „trójką” popisała się Janiak, ale w trzeciej kwarcie oba zespoły grały na dość niskiej skuteczności. Niemniej, dołożyliśmy kolejne cztery punkty do przewagi, która przed finałową odsłoną wynosiła 17 punktów (48:31).

W połowie czwartej kwarty wygrywaliśmy już różnicą 25 punktów (58:35). W ciągu 5,5 minuty nie zdobyliśmy żadnego kosza, a przewaga stopniała do dziewięciu punktów (58:51). Na szczęście tę niemoc przerwała Danych, najpierw trafiając z akcji, a potem ustaliła wynik z linii rzutów osobistych.

Grot: Danych 16, Grzelak 15, Łopińska 14, Janiak 8, Kaźmierczak 7, Kirsz 2, Goszczyńska, Boniecka.