Pierwsze punkty w sezonie rzuciła Katarzyna Szymańska (2:0). W pierwszych minutach poznanianki stawiały nam nieco oporu (8:7 w 4. minucie), ale potem spokojnie budowaliśmy przewagę. Za trzy trafiły Danych oraz nowe Aleksandra Dziwińska i Małgorzata Zuchora, zaś kolejne punkty dołożyły kolejne pozyskane latem zawodniczki Magdalena Pisera i Marta Piątek. Po pierwszej kwarcie mieliśmy pięć punktów przewagi (24:19).

W połowie drugiej kwarty AZS wykorzystał nasz przestój i objął prowadzenie (28:29), jednak AZS „trójką” i osobistymi szybko do porządku doprowadziła Danych. Przyjezdne nie dawały za wygraną i znów uzyskały punkt przewagi (38:39). I historia znów się powtórzyła – za trzy rzuciła Danych, zaś osobistymi poprawiła Martyna Boniecka. Jednak AZS do przerwy prowadził jednym punktem – 40:41.

Trzecią kwartę od celnego rzutu zaczęły rywalki. Ale u nas za trzy trzykrotnie trafiła Danych, punkty z akcji dokładały Zuchora, Pisera i Piątek. Przed ostatnią kwartą mieliśmy 14 punktów zapasu (67:53). W ostatnich dziesięciu minutach wystarczyło tylko tego nie popsuć. Nasze kontrolowały sytuację, a celnym rzutem zza linii 6,75 popisała się Dziwińska.

Ważne, że nowy sezon rozpoczęliśmy od wygranej. Rewelacyjna snajperka Danych ma wsparcie solidnych nowych zawodniczek: Zuchory, Dziwińskiej i Pisery. Z niecierpliwością czekamy na powrót na parkiet kontuzjowanej Magdaleny Grzelak. Z jej centymetrami i punktami możemy być czarnym koniem rozgrywek I ligi!

Grot: Danych 28, Zuchora 15, Dziwińska 13, Pisera 10, Szymańska 4, Piątek 4, Boniecka 2, M. Dolewa 2, W. Dolewa 0, Kirsz 0.