Escola PTC to projekt mający na celu ujednolicenie szkolenia grup młodzieżowych w klubie z ulicy Sempołowskiej.

- Obecnie w klubie mamy siedem grup młodzieżowych, w tym grupę dziewcząt – mówi Radomir Znojek, członek zarządu PTC. – Program „Escola PTC” w tym sezonie będzie wdrażany w najmłodszej grupie z rocznika 2013. Docelowo ma objąć wszystkie grupy młodzieżowe.

Projekt opiera się na trzech filarach. Pierwszy: prowadzenie zajęć w zachodni sposób, na dużej intensywności ćwiczeń, obejmujących jak największą ilość kontaktów z piłką. Drugi: opracowany wspólnie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Łódzkiego program wychowywania młodzieży poprzez sport. Trzeci: promocja najzdolniejszych wychowanków do lepszych klubów i możliwość powrotu do PTC w każdej chwili.

- Będziemy też korzystać z modeli szkoleniowych promowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej – zapowiada Znojek. – Chcemy połączyć 112-letnią tradycję klubu z nowoczesnością.

Do najmłodszej grupy z rocznika 2013 drzwi są szeroko otwarte. Grupa trenuje trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i piątki o godz. 17.00 na obiektach przy ulicy Sempołowskiej. Zajęcia prowadzi trener Bartosz Znojek. Kontakt: 668 385 396.