GLKS Dłutów rozpoczął ponowną grę w „okręgówce” od wielkiej fety z okazji jubileuszu 70-lecia klubu. Do uroczystego nastroju dostosowali się także piłkarze, sprawiając niespodziankę i pokonując Włókniarza 2:1. Był to niezwykle ważny triumf, bowiem jak pokazały późniejsze wypadki, zdobywanie punktów przychodziło dłutowianom z wielkim trudem.

Oczywiście na słowa uznania zasługują efektowne zwycięstwa z PTC (7:0) i jedyny wyjazdowy triumf z Sokołem Aleksandrów Łódzki (6:3). Tylko w tych dwóch spotkaniach GLKS strzelił połowę jesiennego dorobku bramkowego. Ostatnia wygrana to 2:0 z GLKS Sarnów/Dalików. Oznacza to, że beniaminek wywalczył komplet punktów z drużynami, które wyprzedził w tabeli.

Jednak kilku szans na poprawienie punktowego dorobku GLKS nie wykorzystał. Najmocniej boli porażka (1:3) w starciu z innym beniaminkiem, KS II Kutno, gdzie Dłutów nie wykorzystał kilku idealnych okazji do zdobycia gola. O wywiezienie punktów dłutowianie mogli się też pokusić w meczu z GKS Ksawerów (1:2), w którym wyraźnie zabrakło im sportowego farta.

Z kolei niezwykle bolesne były wyprawy do Głowna (0:8) i Koluszek (1:8). U siebie najgorzej dłutowianie zagrali z UKS SMS Łódź (1:4). Kto zasłużył na indywidualne laurki? Z pewnością zdobywca 10 goli Paweł Jach. Sporo ożywienia w poczynania ofensywne GLKS wnosili także Dawid Krystera, Mateusz Pietras i Dominik Mosiński. Dłutowską defensywę w ryzach starał się trzymać twardo i skutecznie grający Mariusz Woch.

Kto zawiódł? 46 straconych goli nie wystawia najlepszego świadectwa bramkarzom i obrońcom z Dłutowa. Więcej z siebie mogli dać też ofensywni Piotr Psuja i Marcin Kluch. Obaj razem dostali 20 szans na pokazanie się w ligowych potyczkach. Łącznie strzelili… jedną bramkę (Kluch). Na poprawę ich skuteczności z pewnością liczy trener Piotr Urbaniak.

Przed nazwiskiem zawodnika podajemy kolejno: liczbę meczów, pełne 90 minut i strzelone gole.