„Fioletowi” nie pobili rekordu reprezentacji Polski z meczu z Czechami, choć było blisko.

Bramkę stracili dopiero w 4. minucie po strzale z rzutu wolnego Mateusza Podstawki.

Właściwie już przed dziesiątą minutą mogło być pozamiatane, ale przyjezdni w sobie tylko wiadomy sposób spartolili dwie dobre okazje do zdobycia gola.

Ta indolencja strzelecka zemściła się w 12. minucie, gdy Patryk Wujak z prędkością pershinga wystartował do prostopadłego podania, minął bramkarza Orła i z zimną krwią posłał piłkę do pustej bramki.

Goście atakowali groźniej – w 31. minucie Artur Uznański wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Orła. 120 sekund później mocnym wolejem odpowiedział Mateusz Bieliński, lecz bramkarz był na posterunku. Tuż przed przerwą „Bielu” pędził przez pół boiska sam na sam z golkiperem i w decydującym momencie nie wykorzystał wymarzonej okazji.

Po przerwie PTC boleśnie przekonało się o prawdziwości powiedzenia: „Do trzech razy sztuka”. Najpierw piłkarz gości popisał się efektowną przewrotką, po której Uznański nie dał się zaskoczyć. Koledzy w prosty sposób ostrzegali naszego stopera, Mateusza Okrojka, co będą grali przyjezdni: „Maniek, będzie laga!”. W kolejnej akcji nasz bramkarz tylko „wypluł” piłkę przed siebie po kąśliwym strzale z rzutu wolnego.

W 50. minucie nasz bramkarz już skapitulował, gdy niepilnowany Mariusz Reszta (czy był na spalonym?!) głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z prawej strony.

„Fioletowi” usiłowali wyrównać – strzał Wujaka z wolnego odbił się od słupka, główka Jacka Hilera w nieznacznej odległości minęła bramkę, wreszcie Bieliński zmienił tor lotu piłki po wrzutce w pole karne, lecz bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

W 70. minucie po mocnym strzale w dalszy róg Huberta Powalskiego, Uznański znów musiał sięgać do siatki.

Na cztery minuty przed końcem Mateusz Lisek precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku ustalili wynik spotkania na 1:4.

Pecha miał nasz młodzieżowiec, Nikodem Górny, który niecałe dziesięć minut po wejściu na boisko nabawił się bolesnej kontuzji łokcia.

PTC: Uznański – Szumigaj, Kaczmarek, Okrojek (53. Górny, 65. Kamiński), Wiśniewski – Bieliński, Rula, Hiler, Wujak, Konieczny (78. Witasik) – Bączał.