W hali w Konstantynowie grały trzy zespoły z Pabianic. Włókniarz wygrał 3:1 z GKS Ksawerów i 2:1 z MKS Mianów. Z kolei PTC zaczęło od wygranej z Mianowem 2:0 i uległo 1:4 ekipie z Ksawerowa.

Derby na parkiecie

W trzeciej kolejce grupy B rozegrano derby Pabianic. Górą był Włókniarz, wygrywając aż 4:0. Już w szóstej sekundzie (!) gola na 1:0 strzelił Kamil Kozanecki. Po pięciu minutach wynik podwyższył Rafał Kuchciak, wykorzystując podanie Sebastiana Dreslera. Gol na 3:0 był dziełem Dawida Mazura, zaś wynik ustalił Dresler strzelając między nogami Artura Uznańskiego. W zespole „fioletowych” wielką ochotę na gola miał Patryk Wujak, który dwukrotnie trafił w słupek. Z kolei Mateusz Bieliński nie trafił w piłkę przed pustą bramką. Włókniarz wyszedł z grupy z pierwszego miejsca, z kolei PTC pożegnało się z turniejem.

Trzeci zespół z Pabianic – Włókniarz II przegrał 0:1 z Orłem Piątkowisko, wygrał 2:1 z Włókniarzem II Konstantynów oraz zremisował 0:0 z GKS II Ksawerów i wraz z Piątkowiskiem oraz Włókniarzem II Konstantynów zameldował się w ćwierćfinale. Odpadł GKS II Ksawerów.

Z pierwszej grupy wyszły KAS Konstantynów, Włókniarz Konstantynów i Orzeł Kazimierz. Odpadł Sokół Lutomiersk.

Dwa wysoko, dwa w karnych

W pierwszym ćwierćfinale „zieloni” grali z Włókniarzem Konstantynów. Po przeciętnym meczu padł bezbramkowy remis, a w karnych lepsi byli pabianiczanie, wygrywając 3:1 (gole Mazura, Dreslera i Kozaneckiego).

Drugi ćwierćfinał to niezwykle zacięty i ostry pojedynek Włókniarza II Konstantynów z KAS-em. Trup na parkiecie ścielił się gęsto, musiały interweniować służby medyczne. Doświadczenie KAS wzięło górę – rywala „napoczął” Piotr Baryła, zaś dwa gole (w tym jednego piętą) dołożył Piotr Stelmasiak. KAS wygrał 3:0.

Trzeci bój o półfinał był starciem tylko dla orłów. Zagrały w nim Orzeł Piątkowisko z Orłem Kazimierz. Obrońca trofeum z Piątkowiska prowadził 1:0 po golu Dawida Krystery. Na 1:1 po sprytnie rozegranym rzucie wolnym wyrównał Mateusz Reszta. Po chwili bramkarza z Piątkowiska uratował słupek. Na 1:2 piłkarze z Kazimierza strzelili po rzucie rożnym a autorem gola był Mateusz Lisek, na 2:2 strzałem z ostrego kąta wyrównał Wiktor Janecki. W rzutach karnych Piątkowisko strzeliło jedną z trzech „jedenastek” (Krystera), z kolei awans do półfinału ekipie z Kazimierza dał Witold Ziober, syn 46-krotnego reprezentanta Polski, Jacka Ziobera.

W ostatnim ćwierćfinale rezerwy Włókniarza zmierzyły się z GKS-em Ksawerów. Drużyna Łukasza Wijaty strzeliła cztery gole w ciągu… pięciu pierwszych minut. Na parkiecie dzielił i rządził Radosław Jurkowski, który strzelił dwa pierwsze gole i asystował przy trafieniach numer cztery (Szymon Papuga) oraz pięć (Maciej Mąkosza). Trzeci gol był dziełem Mąkoszy, który skorzystał z prezentu włókniarskiej obrony. GKS wygrał 5:0 i awansował do półfinału.

Wysoki lot Papugi

W pierwszym półfinale Włókniarz wygrał 3:0 z Orłem Kazimierz, a dwa gole Dreslera przedzieliło trafienie Kozaneckiego. W drugim półfinale KAS zremisował 0:0 z GKS-em Ksawerów, a dość spektakularnymi pudłami popisywał się Michał Lewandowski, zaś rzutu wolnego nie wykorzystał Mąkosza. W karnych górą (3:1) KAS.

Trzecie miejsce zajęli debiutanci z Ksawerowa. W meczu o brąz z Orłem Kazimierz prowadzenie dla GKS uzyskał Mąkosza, na 1:1 wyrównał Lisek. Później nastąpił wzlot Papugi, który dwukrotnie z bliska pokonał golkipera Orła, zapewniając ksawerowianom wygraną 3:1.

Finał we dwójkę

I wreszcie finał, w którym nie zabrakło emocji. Dwóch dobrych okazji dla Włókniarza nie wykorzystał Kozanecki, z kolei KAS-owi anulowano bramkę. W 6. minucie po rykoszecie bramkę dla pabianiczan strzelił Dawid Kosatka. Po chwili kontuzji doznał Dawid Rokuszewski i musiał opuścić parkiet.

Cyrk sędziowski rozpoczął się około siódmej minuty – najpierw na parkiet padł faulowany Dresler i… otrzymał dwie minuty kary. Po chwili za faul karę dostał Rafał Kuchciak. Włókniarz grał w trójkę – bramkarz i dwóch zawodników z pola. Kosatka za wybicie ręką piłki lecącej do bramki dostał kolejną karę. KAS nie wykorzystał karnego, którego świetnie wybronił Michał Marciniak.

Włókniarz był zdziesiątkowany, na parkiecie miał… dwóch zawodników: grał bramkarz Marciniak i w polu Mazur. Po kornerze KAS wyrównał na 1:1 (Baryła) i pabianiczanie wrócili na boisko. Do końca finału, mimo kilku okazji, gol już nie padł i o zwycięstwie decydowały karne. Te lepiej strzelał KAS, który wygrał 3:1 i po raz trzeci w historii zgarnął puchar starosty.

Nagrody indywidualne zdobyli: Maciej Mąkosza – król strzelców (6 goli), Bartosz Pyciarz (Orzeł Kazimierz) – najlepszy obrońca, Sebastian Dresler (Włókniarz) – najlepszy technik, Paweł Mikołajczyk (KAS) – najlepszy bramkarz, Fabian Kasierski (KAS) – najlepszy zawodnik.

Końcowa kolejność:

1. KAS Konstantynów (Paweł Mikołajczyk, Kacper Golański, Piotr Stelmasiak, Piotr Baryła, Łukasz Antosik, Fabian Kasierski, Kamil Rutowicz, Michał Abramczyk, Adrian Bąkowicz, Piotr Marchewka).

2. Włókniarz Pabianice (Michał Marciniak, Michał Mendak, Dawid Kosatka, Dawid Mazur, Dawid Rokuszewski, Kamil Kozanecki, Maksymilian Kowalski, Sebastian Dresler, Rafał Kuchciak).

3. GKS Ksawerów (Jarosław Osipczuk, Michał Lewandowski, Radosław Jurkowski, Szymon Ziółkowski, Maciej Mąkosza, Szymon Papuga, Patryk Dzięciołowski, Szymon Ziółkowski).

4. Orzeł Kazimierz (Emil Czechowicz, Marcin Czechowicz, Bartosz Pyciarz, Damian Golisz, Witold Ziober, Tomasz Łabuza, Mateusz Lisek, Krystian Potylski, Hubert Powalski, Mateusz Reszta).

Miejsca 5. – 8.

Orzeł Piątkowisko (Mateusz Kot, Rafał Zieliński, Adam Bielawski, Dawid Krystera, Mateusz Kociołek, Wiktor Janecki, Kacper Antoszczyk, Grzegorz Szczęsny, Joachim Karpiński, Artur Sikorski).

Włókniarz Konstantynów (Jakub Szklarek, Konrad Stępień, Dawid Stępień, Andrij Sirko, Jakub Grzelak, Bartłomiej Polcyn, Fryderyk Ziomek, Jakub Pawłowski, Adrian Gierosz).

Włókniarz II Konstantynów (Marcin Maras, Mariusz Woźniak, Patryk Maćczak, Michał Bartosik, Tomasz Wdówka, Radosław Maćczak, Yakubu Godyia, Łukasz Workiert, Jarosław Janiak).

Włókniarz II Pabianice (Hubert Jędrzejczyk, Szymon Czerwiński, Kacper Kaczorowski, Damian Froncala, Bartosz Jarych, Borys Maćkowiak, Jakub Jachowicz, Jan Jachowicz, Szymon Przyk, Grzegorz Gorący).

Miejsca 9. – 12.

PTC Pabianice (Artur Uznański, Wiesław Siębor, Patryk Wujak, Dawid Malinowski, Mateusz Okrojek, Kacper Kamiński, Mateusz Bieliński, Oskar Szumigaj, Radosław Zieliński, Adrian Kopka).

MKS Mianów (Patryk Adriańczyk, Sebastian Adriańczyk, Marcin Barański, Łukasz Szulc, Norbert Bilecki, Rafał Adriańczyk, Wojciech Kaźmierczak, Kamil Wiaderek, Krzysztof Matczak, Kacper Walczyk).

GKS II Ksawerów (Krystian Wawrzyński, Tomasz Korzeniewski, Jakub Stecyk, Jan Szulc, Szymon Adamus, Aleksander Kołodziej, Kacper Selenta, Szymon Pestka, Gracjan Kuśmierek, Patryk Karasiński).

Sokół Lutomiersk (Marcin Doniak, Adrian Jankowiak, Mateusz Pogorzelski, Adam Sikorski, Włodzimierz Bartczak, Rafał Stróżewski, Dawid Wietoszka, Kacper Bartosik, Bartek Woźniak, Michał Wesołowski).