W pierwszej połowie więcej z gry miała Iskra, ale to „zieloni” wypracowali najgroźniejszą sytuację – po strzale Patryka Olszewskiego jeden z jego kolegów musnął piłkę głową i futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Cezarego Kowalczyka. Na czerwoną kartkę uczciwie pracował Brazylijczyk Ronaldo Jesus, którego trener Artur Dziuba zmienił jeszcze przed przerwą.

I to właśnie zmiennik Jesusa, Bartosz Bronka pomógł otworzyć wynik meczu. W 47. minucie mocno strzelił ze skraju pola karnego, a Kowalczyk wypuścił piłkę z rąk. Do tej najszybciej dopadł Olszewski i umieścił futbolówkę w siatce.

\Iskra odpowiedziała dwie minuty później niecelną główką Mateusza Sowińskiego. W 56. minucie po strzale Dawida Kosatki obrońca Iskry wybił piłkę zmierzającą do bramki, a niespełna 60 sekund później Artur Sobytkowski z bliska wcelował w Kowalczyka.

Włókniarz dopiął swego w 63. minucie, gdy na strzał z dalszej odległości zdecydował się Kosatka, a piłka tylko śmignęła przed rękami rzucającego się Kowalczyka.

Było 2:0 dla gospodarzy, którzy… przestali grać.

Dziesięć minut po stracie drugiej bramki dobronianie śmielej zaatakowali i Adrian Marcioch mocnym strzałem próbował zaskoczyć Michała Marciniaka. Golkiper Włókniarza popisał się efektowną robinsonadą. W kolejnej akcji w Marciniaka z ostrego kąta trafił Łukasz Biskupski. W 77. minucie do siatki trafił rezerwowy Adrian Łucki, lecz sędzia boczny słusznie wskazał pozycję spaloną napastnika Iskry.

Iskra strzeliła kontaktową bramkę – w 87. minucie z karnego trafił Marcioch, choć Marciniak wyczuł intencje strzelca.

Podopieczni Michała Adamkiewicza grali do końca.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry pod bramkę Włókniarza powędrował stoper Michał Cichacki. I to on z bliska wpakował piłkę do siatki po zagraniu z prawej strony boiska. Po strzeleniu gola na 2:2 sędzia zakończył mecz.

To drugie spotkanie tej wiosny, w którym Włókniarz traci prowadzenie i dwa punkty.

Włókniarz: Marciniak – Jarych, Czerwiński, Mazur, Kosatka – Olszewski, Kaczorowski, Ronaldo (44. Bronka), Kuchciak (65. Dresler, 90+2. Przyk) – Szafoni (65. Żabolicki), Sobytkowski (75. Kowalski).

Iskra: Kowalczyk – Dawid Kacprzyk, Sowiński, Cichacki, Borysiak – Biskupski, Pilarz, Klimek (65. Dobroszek), Stachowski (65. Łucki) – Marcioch, Nowakowski (90+3. Brandszteter).