Trzecia liga pań ruszyła na dobre. Wicemistrzynie z ubiegłego sezonu, piłkarki PTC jednak zawiodły, przegrywając z Astorią, którą tydzień temu rozniosły 3:0 w Pucharze Polski.

W 5. minucie przyjezdne objęły prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Nieco ponad kwadrans później było już 0:2, bo zawodniczka ze Szczercowa uprzedziła w polu karnym jedną z „Perełek”.

Po zmianie stron nasze błyskawicznie zdobyły bramkę, gdy Joanna Błaszczyk dobiła strzał w słupek Andżeliki Błoch. Błaszczyk mogła doprowadzić do remisu, ale jej strzał z wielkim trudem obroniła bramkarka gości. W 70. minucie Astoria ustaliła wynik meczu, po raz drugi skutecznie strzelając z rzutu wolnego.

PTC: M. Kociołek – Jakóbczak, Forc (75. Dybała), Łagowska, Karpińska – Małek (55. Próbka), E. Kociołek, Błaszczyk, Owczarz, Błoch – Wróblewska (75. Kania).