Mecze trwają po 20 minut. Jest jedna przerwa. Grają drużyny: KS Warta Sieradz, Sokół Aleksandrów, Włókniarz Zgierz, Zawisza Rzgów i dwie drużyny Włókniarza Pabianice: Zielni i Biali.

Na rozpoczęcie turnieju przyszedł Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic oraz Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej. Prezydent nie tylko życzył piłkarzom powodzenia, ale także wcielił się w rolę dziennikarza i porozmawiał z zawodnikami. Bramkarzy pytał o to, ile obronią bramek, zawodników - ile strzelą goli.

Pierwsze mecze już zostały rozegrane. Sokół Aleksandrów z Włókniarzem Pabianice Biali zakończył się wynikiem 5:0 (Mateusz Jędrzejczyk (3), Igor Figlarski, Wojciech Maczugowski). KS Warta Sieradz grała z Włókniarzem Zielonymi. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:0 (Amadeusz Giedrojć, jedna samobójcza).

Są gry i zabawy prowadzone przez grupę wolontarystyczną "Agrafka". Działa sklepik. Na miejscu jest Jednostka Ratownictwa Kryzysowego.

Niedługo przyjadą gwiazdy piłkarskie z Widzewa Łódź. Będzie się można z nimi spotkać, porozmawiać, a także wziąć od nich autograf. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Turniej organizują rodzice dzieci Włókniarza Pabianice z rocznika 2010.