Odszedł Jacek Machciński, legendarny trener Widzewa, z którym łódzki klub zdobył mistrzostwo Polski i pokonał Manchester United.

Jacek Machciński urodził się w 1948 roku w Warszawie. Był studentem AWF-ów w Poznaniu i Warszawie. Grał w Widzewie i Warcie Poznań. Największe sukcesy odniósł w Łodzi - jako piłkarz (trenował go Leszek Jezierski) i jako trener.

W sezonie 1980/1981 Widzew pod wodzą Machcińskiego wywalczył pierwsze w dziejach klubu mistrzostwo Polski, a w Pucharze UEFA wyeliminował Manchester United (1:1 i 0:0) i pokonał Juventus Turyn (3:1, 1:3, karne 4:1). Odpadł dopiero w 1/8 finału z Ipswich Town.

Trener Jacek Machciński prowadził też Resovię, Concordię Piotrków, Stal Mielec, Lecha Poznań, Ruch Chorzów, Start Łódź i TUR Turek.

Do pabianickiego Włókniarza miał trzy podejścia - w 1972 roku poprowadził drużynę w ledwie jednym spotkaniu, po czym został asystentem Leszka Jezierskiego w drugoligowym wówczas Widzewie. Potem, w latach 80., był szkoleniowcem "zielonych" w II lidze. Wreszcie (krótko) pracował jako trener naszej drużyny na początku zeszłej dekady.