Tomasz Bartoszek zdobył brązowy medal wraz z kolegami z drużyny. Polacy w składzie: Bartoszek, Jakub Kosiła-Wojciechowski, Cyprian Guliński i Szymon Głuszek ulegli swoim kolegom z pierwszej drużyny Polski 27:45, ale w boju o brąz nie dal szans Rumunom (45:36) i sięgnęli po medal.

W turnieju drużynowym wystartowało aż 29 zespołów z 12 krajów.

W turnieju indywidualnym Tomek był jednym z dwóch Polaków, którzy dotarli do pojedynku o ćwierćfinał. Pabianiczanin w pokonanym polu zostawił kolejno: Berka Kirana (Turcja) 15:5, Jakuba Rozmusa (Słowacja) 12:11 oraz Jacopo del Torto (Włochy) 12:11.

W boju o ósemkę del Torto pomścił rodak, Lorenzo Calabro’, wygrywając z Tomkiem 15:9. Ostatecznie Bartoszek został sklasyfikowany na 16. miejscu. Wyżej od naszego florecisty – z reprezentacji Polski – uplasował się tylko gdańszczanin Jakub Gorczyca, który był 13. Zawody wygrał Finn Keen (Wielka Brytania). Startowało 181 zawodników z 19 krajów.

Puchar Europy kadetów był jednocześnie Memoriałem im. Witolda Woydy, podwójnego mistrza olimpijskiego z Monachium (1972).