Do finału zakwalifikowało się 164 najlepszych kadetów w Polsce z 52 klubów, w tym dziesięciu pabianiczan.

Najlepiej z nich spisał się Hubert Szczech (PTC), sięgając po tytuł wicemistrza Polski w kategorii 92 kg. Hubert pokonał kolejno: Roberta Borkowskiego (Sobieski Poznań) 5:0, Jakuba Dudę (Slavia Ruda Śląska) 4:1, w półfinale klubowego kolegę Marcela Chrzęsta 5:0, zaś w finale musiał uznać wyższość Wiktora Ruszyńskiego (LUKS Kłobuk) 0:5.

Chrzęst po dwóch zwycięstwach i porażce ze Szczechem, stanął do walki o brązowy medal. Niestety, przegrał 1:6 z Krzysztofem Kulikiem (Granica Gdańsk).

Pozostałe miejsca atletów PTC: 9. Borys Miszczak (71 kg), 11. Kamil Buldecki (65 kg), 16. Julian Jagusiak (60 kg), 17. Piotr Jarzębski (55 kg), 18. Igor Czyżewski, Kacper Szczepański (obaj 80 kg), 19. Łukasz Jarzębski (60 kg).

- Mamy młody zespół, więc już sam start takiej ilości zawodników jest naszym sukcesem - przyznał Grzegorz Szyszka, szkoleniowiec PTC.

Wystartował też zapaśnik Nelsona. Tomasz Olejniczak (71 kg) zajął 20. miejsce, jednak Tomek był jednym z trzech zawodników z rocznika 2008 w tej kategorii, którzy przeszli przez gęste sito eliminacyjne.