Dlatego na rynku pojawiają się nowe produkty, które zwiększają atrakcyjność oferty tego typu instytucji. Obok popularnych chwilówek, coraz więcej firm oferuje także pożyczki ratalne online. Czy warto zainteresować się takim rozwiązaniem? Jakie są powody, dla których warto zaciągać tego typu pożyczki?

Minimum formalności

W przypadku zawierania pożyczki ratalnej przez internet formalności zostały ograniczone do minimum. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby móc wziąć taką pożyczkę. Wystarczy mieć pod ręką swój dowód osobisty i numer konta bankowego. I to praktycznie wszystko w przypadku większości firm pożyczkowych. Nie trzeba mieć zaświadczeń o zatrudnieniu czy wysokości zarobków.

Dostępność dla szerokiego grona klientów

Z tradycyjnych pożyczek w bankach z reguły korzystają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, które mają ją podpisaną na czas nieokreślony. Im najłatwiej starać się o kredyt czy pożyczkę w banku. O wiele trudniej jest uzyskać taki produkt finansowy osobom, które pracują dopiero krótki czas, mają umowę na czas określony lub niskie zarobki. Trudności mają również emeryci i renciści oraz osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych. Inaczej jest w przypadku pożyczek ratalnych. Ten produkt jest dostępny dla szerszego grona odbiorców. W większości przypadków mogą z niego korzystać również osoby, które nie dostałyby pożyczki w tradycyjnym banku. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że większość firm sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużników i jeżeli historia kredytowa jest zła, wówczas nie otrzyma się takiej pożyczki.

Dogodne warunki spłaty

W odróżnieniu od chwilówek pożyczki ratalne można rozłożyć na bardzo dogodne raty. W zależności od regulaminu firmy może to być nawet okres dwóch lat. W ramach takiej pożyczki można też pożyczyć konkretniejsze sumy pieniędzy – nawet 10.000 zł. Oferty różnych firm można porównać na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne/, gdzie przedstawione są podstawowe symulacje kosztów pożyczki przy założeniu, że klient pożycza 2.000 zł.