Rozpuszczone - też źle. O co chodzi? O włosy rzadkie, cienkie i przyklapnięte. Choć ich naturę trudno zmienić z dnia na dzień, to jest nadzieja. Profesjonaliści zdradzają skuteczne sekrety pielęgnacji i wizażu, by włosy wyglądały – a docelowo także stały się – grubsze i puszyste.

1: odpowiednia fryzura

Posiadaczki cienkich włosów, póki nie poradzą sobie z problemem, powinny stawiać na krótkie fryzury – maksymalnie do ramion. To dlatego, że włosy tej długości łatwiej odciążyć, nadać fryzurze lekkości. Dobrze jest także pamiętać o dobrym cieniowaniu włosów, by uzyskać efekt kaskadowy. Świetnym rozwiązaniem dla cienkich włosów będą więc fale lub wszelkiego rodzaju boby – takie cięcie zwiększy optycznie objętość włosów, a na dodatek jest bardzo modne.

Posiadaczkom rzadkich włosów poleca się także grzywki, ale nie zachodzącej na brwi. Grzywka powinna także być wycieniowana, nada to włosom lekkości.

2: właściwe mycie

Szampon do cienkich włosów powinien być delikatny, nawilżać bez obciążania. Mało tego, rzadkie włosy jak żadne inne łatwo ulegają zniszczeniom, dlatego dobrze jest je zabezpieczać produktami z silikonem oraz wzmacniać kolagenem. Taka kombinacja powoduje, że włosy będą dokładnie oczyszczone, a z czasem staną się mocne i nabiorą objętości. Warto wypróbować np. szampon Joanna, nadający objętość z kolagenem.

Dobrze jest także stosować wzmacniające wcierki do skóry głowy, np. z wyciągiem z bursztynu. Trzeba przy tym jednak sporej dawki samodyscypliny, bo skuteczność tego typu produktów zależy od systematyczności. Cienkie i płaskie włosy także z reguły nie lubią masek, ale być może któryś z producentów w przyszłości czymś zaskoczy.

3: suszenie i układanie

Można optycznie powiększyć objętość włosów, susząc je głową opuszczoną w dół. Dobrze przy tym roztrzepywać palcami kosmyki, w ten sposób nabiorą jeszcze większej objętości. Włosów cienkich i oklapniętych absolutnie nie powinno się tapirować czy przedłużać, bo to tylko osłabi ich delikatną konstrukcję.

Do czesania, na sucho i mokro, sprawdzi się osławiona już szczotka Tangle Teezer. Nietypowy kształt ząbków powoduje, że z łatwością można rozczesać splątane pukle i co najważniejsze – bez wyrywania, szarpania i urazów. Szczotka nadaje się także do delikatnego masażu skalpu, który pobudzi krążenie krwi, a wypadać będzie coraz mniej włosów.