ad

Jednak takie czynności jak rozjaśnianie, koloryzacja, trwała ondulacja czy prostowanie nigdy nie pozostają bez wpływu na nasze pasma, które łatwo mogą ulec osłabieniu. Na szczęście odbudowa nawet najbardziej zniszczonych kosmyków jest teraz prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

1. Jak zadbać o włosy farbowane?

Najczęstszymi problemami kobiet, których włosy regularnie obciążane są środkami chemicznymi są szorstkość i matowość, rozdwojone i przesuszone końcówki oraz wypadanie włosów. Niektóre szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych oraz maski nawilżające mogą czasowo przywrócić puklom zdrowy połysk czy miękkość, jednak przy bardziej inwazyjnych zabiegach zwykłe produkty mogą okazać się niewystarczające. Należy wówczas sięgnąć po bardziej profesjonalne kosmetyki, które gwarantują silne i skuteczne działanie. Dlatego właśnie marka Olaplex, przestrzegając trzech najważniejszych zasad pielęgnacji, oferuje wysokiej jakości i łatwo dostępne produkty, z których możesz skorzystać również w warunkach domowych.

2. Trzy aspekty skutecznej pielęgnacji, o których musisz pamiętać

1. Regeneracja

Jeśli Twoje włosy stały się kruche, łamliwe i nadmierne przesuszone z powodu szkodliwych czynników środowiskowych czy inwazyjnych zabiegów chemicznych, to wyraźny sygnał, że potrzebują one intensywnej regeneracji. By przywrócić swoim puklom zdrowy wygląd i naturalny połysk, sięgnij po szampony i odżywki wzbogacone o ekstrakty z naturalnych składników, takich jak nasiona słonecznika (wzmacnia odporność na zanieczyszczenia) czy olejek z pestek moreli (dba o zachowanie optymalnej wilgotności).

2. Ochrona

Coraz częściej obawiasz się niszczenia włosów obciążającymi zabiegami, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie życia bez regularnego farbowania swoich pasm? Rozwiązaniem jest wcześniejsze zastosowanie preparatów zabezpieczających, które bez udziału silikonów odbudowują zniszczone wcześniejszym modelowaniem kosmyki, a zarazem chronią przed szkodliwymi działaniami chemicznych preparatów. Dzięki profesjonalnym kosmetykom Twoje włosy pozostaną zdrowe, mocne i elastyczne, nawet po koloryzacji albo trwałej ondulacji.

3. Wygładzenie

Częsta stylizacja oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że nadmierne elektryzowanie i puszenie się może stać uciążliwym problemem dla posiadaczek naturalnie suchych włosów. Dzięki olejkom wygładzającym opartym na witaminie A i beta karotenie Twoje obciążone i zniszczone kosmyki na nowo staną się lżejsze i miłe w dotyku, a także zyskają intensywne wygładzenie.

Wybierz swój profesjonalny produkt marki Olaplex i ciesz się natychmiastowym efektem odbudowy nawet często stylizowanych włosów: makeup.pl/brand/265493.