Przedstawiamy 5 kroków, które ułatwią Wam ustalenie szczegółów i dokładne ich zaplanowanie.

1. Ustalenie terminu

Dobra organizacja to klucz do sukcesu. Dlatego, zanim zaczniecie przeglądać tysiące stylów, palet kolorystycznych i zastanawiać się nad kształtem, warto zadbać o terminarz. Najlepiej zacząć pracę nad zaproszeniami ślubnymi jak najszybciej. Będziecie mogli wtedy zgłosić się z prośbą o przesłanie próbki zaproszenia, na które się zdecydujecie, żeby uniknąć niezadowolenia z jakości czy tego, jak w rzeczywistości się ono prezentuje. A jeśli coś będzie nie tak - dzięki odpowiedniej organizacji czasu będziecie mogli bez stresu jeszcze wszystko zmienić!

2. Określenie budżetu

Kolejny, może nie dość romantyczny, ale ważny czynnik, który kształtuje Waszą decyzję. Warto ustalić budżet wcześnie. Najlepiej stworzyć tak zwane “widełki”, czyli zakres cenowy, w obszarze którego będziecie szukać.

3. Wybranie stylu

To chyba najtrudniejszy, ale też najprzyjemniejszy z etapów. W decyzji o stylu zaproszenia powinniście uwzględnić charakter uroczystości i jej kolory przewodnie, tak, żeby zaproszenie tworzyło z uroczystością uzupełniającą się całość. Ponadto, powinniście uwzględnić Wasze własne upodobania, hobby czy pasje; ciekawe ślubne zaproszenia to pierwszy krok do organizacji udanej uroczystości, z której będziecie zadowoleni.

Wybierać możecie z niezliczonej ilości proponowanych przez producentów kategorii: boho dla marzycieli, eko dla miłośników przyrody, eleganckich lub czarno-białych dla tych, którzy cenią klasykę czy vintage dla lubiących starocie.

4. Zbudowanie treści

Kolejnym ważnym krokiem jest zadbanie o odpowiednią treść oraz jej oprawę graficzną. Należy przedstawić w sposób czytelny i zrozumiały najważniejsze informacje. Wybór odpowiedniej czcionki jest niezwykle ważny. Powinna ona być dostosowana do wybranego stylu i, przede wszystkim, być czytelna i wyrazista.

5. Wybór formatu

Ostatnią decyzją do podjęcia jest wybór formatu zaproszenia. Można zdecydować się na zaproszenie jednokartkowe, składane, tryptyk, prostokątne czy kwadratowe. Ten szczegół dopasować musicie do informacji i grafik, które chcecie zawrzeć w zaproszeniu.