1. Miód to naturalny energetyk

Wiele osób zastępuje słodycze miodem właśnie ze względu na jego słodki smak. Rzeczywiście, jest to świetny słodzik, ale co ważne – także energetyk. Miód zawiera przecież głównie cukry, czyli naturalne źródła energii. Jeśli więc chcesz dodać sobie siły na co dzień czy nawet przed treningiem, nie wahaj się zjeść łyżki miodu lub rozpuścić ją w ciepłej wodzie (ale nie gorącej). Zmęczenie szybko zniknie! 

2. To produkt, który się nie psuje

Miód to jeden z niewielu produktów, który się nie psuje. Oznacza to, że nawet spożywając go bardzo powoli, nie musisz obawiać się daty ważności. Jedyna zmiana, jaka powinna zajść w naturalnym miodzie, to krystalizacja po kilku miesiącach od zbioru. Jeśli to się nie dzieje, miód może mieć sztuczne dodatki. Takich produktów lepiej unikać, dlatego warto robić zakupy tylko w sprawdzonych miejscach. Najlepiej bezpośrednio u pszczelarza lub w sklepie współpracującym z pszczelarzami. Jednym z wartych polecenia jest np. Wcinaj-Miód. Przetestowaliśmy ich produkty i możemy potwierdzić: to naturalne, pełnowartościowe miody. 

3. Jest naturalnym suplementem

Nie od wczoraj wiadomo, że miód jest źródłem antyoksydantów, które wzmacniają system immunologiczny. Spożywany regularnie może skutecznie podnieść odporność i zabezpieczyć przed chorobami. Co więcej, dobry miód z powodzeniem zastąpi inne, niekoniecznie naturalne suplementy diety. Lepiej się wchłania. 

4. Świetnie sprawdzi się do leczenia ran

Jeśli masz problem z jakimiś podrażnieniami, trądzikiem czy niedawno się skaleczyłeś, miód może Ci się przydać. Nałożony na ranę przyspiesza gojenie i zapobiega pogorszeniu się dzięki cukrom, które naturalnie odżywiają skórę. Dodatkowo ma też właściwości przeciwbakteryjne, co oznacza, że zmniejsza ryzyko zakażenia. Miód na rany używa się już zresztą skutecznie od wieków. Po co kupować drogie maści, skoro można wykorzystać moc natury? 

5. Ułatwia walkę z kacem

Podobno najskuteczniejszym sposobem na kaca jest całkowita abstynencja, ale jak wiadomo, każdemu czasami zdarza się przesadzić. Wtedy warto mieć pod ręką miód, bo ten – głównie dzięki zawartości cukru – przyspiesza rozkład alkoholu. W efekcie szybciej wstajemy na nogi i czujemy się lepiej. Zwolennicy tej metody zalecają mieszanie miodu z jogurtem lub spożycie go wraz z bananem.